Meglepetés az OPEC+-tól: csökkentik az olajkitermelést
Miközben elkeseredett energiaháború folyik Oroszország és a Nyugat között, az OPEC+ államok csökkentik kitermelésüket, hogy megakadályozzák az ár lassú mérséklődését.
Miközben elkeseredett energiaháború folyik Oroszország és a Nyugat között, az OPEC+ államok csökkentik kitermelésüket, hogy megakadályozzák az ár lassú mérséklődését.
Ezt hangsúlyozta Annalena Baerbock arra utalva, hogy a tagállamok érdekei ugyancsak eltérnek egymástól ebben a fontos kérdésben.
A jelek szerint nem ajánlott még eleget a kormány az EU-nak, így hétfő éjjel ígéretet tett egy független, korrupcióellenes hatóság létrehozására is, csak jöjjön az uniós pénz. Kérdés, ez már elég lesz-e az EU-nak, illetve hogy egy hatóság mennyiben tudja visszafogni a rendszerbe beépült korrupciót. Ligeti Miklóst, a Transparency International Magyarország jogi igazgatóját kérdeztük.
Az igényeiket tartalmazó lista három fontossági kategóriába rendezi a beszerzendő kütyüket.
Makónál mindössze 20-30 hektáron próbáltak hagymát termeszteni, a termés tetemes részét elvitte az aszály. Ha nem lesz öntözés, a magyar hagymának nincs jövője az Országos Hagyma Terméktanács elnöke szerint.
Minden forgatókönyv szerint nő a szankciók nyomása, és bővül az ahhoz csatlakozók száma. A kormányjelentés szerint Európa hirtelen elfordulása az orosz olajtól és gáztól érintheti Oroszország saját piacának ellátási képességét is.
Mintegy 35 millió eurós kötbér miatt perelné a BKV a metrókocsigyártó Metrowagonmasht, azonban 3 év alatt nem jutottak el addig, hogy az orosz cég átvegye a periratokat. A Népszava szerint az Igazságügyi Minisztériumnak kellene lépnie az ügyben.
Az amerikai hírszerzés adatai szerint az ukrajnai háborúba egyre jobban belebonyolódó oroszokat súlyos utánpótláshiány kínozza.
330 ezren fizetik még mindig a kamatstop meghirdetésekor érvényes törlesztőrészletet, számukra lehet kimondottan rossz a helyzet akkor, ha az év végétől már az új kamatok szerint kell számolni.
Visszaüthet a politika Orbán Viktor barátja számára.
Semmilyen kompenzációt nem kap az, aki már nem katázik, de befizette az éves kamarai hozzájárulását.
Még mindig ragaszkodik az orosz kommunikáció ahhoz a magyarázathoz, hogy technikai okokból állt le a gázszállítás, de most már hozzátették: a technikai okot a nyugati szankciók okozták, és ha ezek enyhülnek, a szállítás is újraindulhat.
Milliárdos veszteséget okoz az élelmiszerláncoknak a hatósági áras termékek kötelező forgalmazása, a cégek már az Alkotmánybírósággal semmisíttetnék meg az árstoprendeletet.
El kell érni, hogy a magyar emberek 80 százalékban magyar élelmiszert fogyasszanak, és ennek a 80 százalékát magyar vállalkozások állítsák elő – mondta a hvg.hu-nak Lázár János a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem tanévnyitóján, ahol elárulta azt is, ki ma Magyarországon a két "legerősebb ember".
Extraprofitadó befizetésére kötelezte a kormány a biogázüzemek jelentős részét, holott ezek éppen pótolni tudnák a méregdrága fosszilis energiaféléket az agráriumban, vagyis inkább támogatást érdemelnének. A gazdák nem adják fel, továbbra is ötletelnek.
Tengerre vágyók a magyarok, akik közül a legtöbben augusztusban és az egész nyáron Horvátországot választották a külföldi nyaralásuk helyszínéül. Átlagban 7732 forintot költöttek utasbiztosításra a külföldön pihenők, de voltak, akik százezernél is többet szántak erre a családi nyaralás idejére – derül ki a Bank360.hu adataiból.
Egyedül az üzemanyag-forgalom növekedett júliusban, és ez is az ársapka módosítása miatt.
A gázolaj literenkénti ára 800 forint alá csúszik.
Úgy elszállt a tej termelői és feldolgozói költsége, hogy aligha lehet kihozni a szerződés szerinti állami támogatásból az iskolatej-szállításokat. A Tej Terméktanács elismerte, hogy emiatt több cég teljesen vagy részben kivonul a programból. A TTT és az Agrárminisztérium folyamatosan egyeztet a program jövőjéről.
A tragédia két nappal az után történt, hogy a cége bejelentette: elbocsátja a dolgozói ötödét és bezárja 150 üzletét.