Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Tengerre vágyók a magyarok, akik közül a legtöbben augusztusban és az egész nyáron Horvátországot választották a külföldi nyaralásuk helyszínéül. Átlagban 7732 forintot költöttek utasbiztosításra a külföldön pihenők, de voltak, akik százezernél is többet szántak erre a családi nyaralás idejére – derül ki a Bank360.hu adataiból.
Augusztusban Horvátország volt a magyarok legnépszerűbb úti célja a Bank360.hu kalkulátorával kötött utasbiztosítások adatai alapján, 36 százalékuk ide ment nyaralni. Mögötte Olaszország (12 százalék) és Görögország (10 százalék) következett. Emellett Ausztria, Románia és Spanyolország voltak népszerűek az utazók körében.
A biztosítást kötők többsége autóval indult útnak (57 százalék), míg a repülőt az utazók 30 százaléka választotta. A többiek vonattal, busszal, motorral vagy egyéb járművel vágtak neki a nyaralásnak. Az utazások átlagos hossza 7,2 nap volt, ami rövidebb volt a júliusi 7,8 napos adatnál. Az utasbiztosítást az augusztusi kötéseket tekintve 48 százalék vagy az elutazást megelőző napon vagy aznap kötötte meg. Az utazók közel kétharmada esetében nem telt el két napnál több az utasbiztosítás megkötése és az elutazás között.
A legtöbb biztosítás két főre vonatkozott (37 százalék), 23 százalék pedig egyedüli biztosítottként szerepelt a szerződésben. Sokan utaztak családdal vagy baráti társasággal is, a biztosítások egyharmadát három vagy négy főre kötötték meg.
A legolcsóbb utasbiztosítás mindössze 430 forintba került augusztusban, míg a legdrágább 145 ezer forintba – ez utóbbi több hetes tengerentúli nyaralásé volt egy egész családnak. Átlagosan 7936 forintot költöttek az utazók egy biztosításra.
Horvátország az abszolút nyári győztes
Most már meg lehet vonni a nyár mérlegét is. A Bank360.hu utazási indexe szerint mindhárom hónapban Horvátország volt a legnépszerűbb célpont a biztosítást kötők között, ide szólt az összes megkötött szerződés közel egyharmada. A második legnépszerűbb célország Olaszország volt a nyáron, Görögország pedig a harmadik helyen végzett. Ausztriára is sok utazó volt kíváncsi, az ötödik és hatodik helyen szinte azonos eredménnyel Románia és Spanyolország végzett.
Júniustól augusztusig a tengerparti nyaralásoké volt a főszerep, a külföldre utazók kétharmada valamelyik tengerhez ment Magyarországról. 25 százalék városnéző kirándulásra kötött biztosítást, 8 százalék pedig üzleti útra vagy egyéb célból utazott. Egy átlagos utazás hossza a nyárra kötött biztosítások szerint 7,7 nap volt. Autóval indult el nyaralni az utazók több mint fele (54 százalék), 33 százalék repülővel utazott, 13 százalék pedig motorral, busszal, vonattal vagy egyéb módon.
A legolcsóbb biztosítás pár száz, a legdrágább közel 185 ezer forintba került. Átlagosan egy biztosításra 7732 forintot költöttek. Mindhárom hónapra igaz volt, hogy a biztosítás megkötését sokan az utolsó napokra hagyják. Volt azonban olyan szerződő is, aki nyolc hónapra előre megkötötte a biztosítását egy jövő tavaszra tervezett utazáshoz. A biztosítások 55 százalékát laptopon kötötték meg, a fennmaradó 45 százalékot pedig mobiltelefonon.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Milyen tényezők befolyásolják a haj egészségét? Mekkora mértékű hajhullás a normális? Valóban más a férfiak és a nők hajritkulása? És mit tehetünk, ha már megtörtént a baj? Erről is beszélgettünk a HVG egészségpodcastjának legújabb adásában.
Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.
Legfeljebb 50 millió forintot lehet majd felvenni 3 százalékos kamaton.
Gyökeresen átalakul a járműtervezés gyakorlata, s ebben egy magyar startup, a Shapr3D is meghatározó szerephez jutott. Közben gyorsan terjed a mesterséges intelligencia használata is.
A NER fői nagyvállalkozója csak a kockázatosnak ítélhető közbeszerzések keretében akár 2,2 ezer milliárd forint járadékot zsebelt be bő tíz év alatt.
Jogerős ítélet kötelezi az intézményt, hogy elárulja: ki keresett azon, hogy egy magáncégnek fizető betegek soron kívül részesülhettek az állami kórház szolgáltatásaiból.
Milyen autó képes erre egyáltalán?