Emeletes busz nagyságú jegesmedvével tiltakoznak a Shell központjánál
Óriás jegesmedvét gördítenek a Shell központja elé a Greenpeace aktivistái, hogy a sarkvidéki fúrások ellen tiltakozzanak.
Óriás jegesmedvét gördítenek a Shell központja elé a Greenpeace aktivistái, hogy a sarkvidéki fúrások ellen tiltakozzanak.
Megtagadták az orosz hatóságok a Greenpeace hajójának bejutását északi-sarkvidéki vizekre. A környezetvédelmi szervezet az orosz Rosznyefty és az amerikai ExxonMobil olajipari vállalatok ellen kívánt demonstrálni, amelyek kőolajlelőhelyek feltárását tervezik az Északi-sarkvidéken.
Greenpeace-aktivisták hatoltak be hétfő reggel egy dél-franciaországi atomerőműbe, amelynek bezárását követelik a kormánytól - közölte a környezetvédő szervezet. A hatóságok 17 embert őrizetbe vettek. Az incidens Tricastinben történt.
Hat Greenpeace-aktivista mászik fel London egyik legmagasabb, 310 méteres üvegépületére, amelyet a "Szilánknak" (The Shard) becéznek. Az aktivisták így akarnak tiltakozni a sarki olajfúrások ellen.
A Kínában jótékony hatásuk miatt hagyományosan fogyasztott füvek gyakran növényvédő szerrel szennyezettek - áll a Greenpeace hétfőn közzétett tanulmányában.
Miért reklámozza a japán miniszterelnök az atomenergiát a magyaroknak? – teszi föl a kérdést a Greenpeace japán igazgatója abból az alkalomból, hogy Shenzo Abe japán miniszterelnök az atomenergiát népszerűsítendő, megtisztelő látogatást tett a Visegrádi négyek találkozóján.
Almásfüzítő polgármestere szerint nem szivároghat ki vörösiszap a tározóból.
A fipronil nevű, mezőgazdaságban használt rovarölőszer is kiemelten veszélyes a méhekre az Európai Élelmiszerbiztonsági Hivatal (EFSA) legfrissebb tudományos jelentése szerint - hívta fel a figyelmet kedden a Greenpeace Magyarország.
A Greenpeace munkatársa a génkezelt növények elleni tiltakozásról.
Cisco, Google és Ericsson áll a Greenpeace által összeállított, a cégek környezethez való hozzáállását vizsgáló lista élén.
A környezetvédők szerint évente egymilliárd eurós támogatás jut olyan nagyipari halászoknak, akik a kifogott hal jelentős részét döglötten dobják vissza a tengerekbe. A Greenpeace Arctic Sunrise nevű hajója a romániai Konstancából indult útjára, hogy a most lezárás előtt álló uniós halászati politika reformjában az európai kis halászközösségeket mozgósítsa.
A Greenpeace szerint Magyarország számára is fontos az európai uniós halászati politika reformja, mert ennek keretében több forrás juthat a fenntartható édesvízi haltenyésztés támogatására.
A méhek és általában a beporzást végző rovarok védelmére cselekvési terv kidolgozását szorgalmazza Magyarországon a Greenpeace - mondta Tömöri Balázs, a környezetvédő szervezet kampányfelelőse kedden Budapesten sajtótájékoztatón.
Szükségünk van itthon is tömeges méhpusztulásra? – teszik föl a kérdést a Greenpeace munkatársai. A tét nagy: a méhek gazdasági jelentősége alig felbecsülhető, ők porozzák be szinte az összes zöldséget és gyümölcsöt, populációjuktól az egész emberiség élelmezése szorosan függ.
A Greenpeace International vizsgálata veszélyes anyagokat talált több vezető divatcég Magyarországon vásárolt ruhájában. A vegyi anyagok hormonzavarokat okoznak, és rákkeltő anyagokká bomlanak, a gyártók 2020-ig vállaltak drasztikus váltást.
A Greenpeace huszonöt aktivistája "szállta meg" pénteken a Shell egyik benzintöltő állomását a svájci Davosban - az itt tartott világgazdasági fórum közelében -, hogy tiltakozzék a holland-angol kőolajipari óriásvállalat arktiszi fúrási tervei ellen.
A légszennyezettség a korábban feltételezettnél is több halálesetet és gazdasági veszteséget okozhat Kínában - mutat rá a Kelet-Ázsiai Greenpeace és a Pekingi Egyetem közös tanulmánya.
A Greenpeace négy aktivistája 28 órán át rejtőzködött egy svédországi atomerőműben, mielőtt a rendőrség szerdán letartóztatta őket.
Körülbelül hetvenezer forintnak megfelelő rubelnyi pénzbüntetést szabott ki csütörtökön egy moszkvai bíróság a Greenpeace egyik magyar aktivistájára, mert közreműködött a Gazprom orosz állami gázóriás elleni szerdai akcióban.
Öt ország Greenpeace-aktivistái zárták le szerdán délelőtt a moszkvai Gazprom központot. Egy magyar környezetvédőt is elvittek a rendőrök. A nemzetközi környezetvédő szervezet aktivistái augusztus végén előbb a Gazprom Prirazlomnoje nevű platformját ostromolták meg a Kara-tengeren, majd pár nap múlva hozzákötözték magukat és csónakjaikat az Anna Ahmatova hajó horgonyláncához, így az nem tudta elszállítani a munkásokat a Pecsora-öböl térségében lévő orosz olajplatformhoz.