Obama még utoljára odaszúrt egyet Putyinnak
Utolsó sajtótájékoztatóján a távozó elnök Oroszországot okolta a hidegháborús légkör kiújulásáért, de Trump nézeteit nem kívánta kommentálni.
Utolsó sajtótájékoztatóján a távozó elnök Oroszországot okolta a hidegháborús légkör kiújulásáért, de Trump nézeteit nem kívánta kommentálni.
Csukcsföld legkeletibb partvidékére tervezi felépíteni az Orosz Védelmi Minisztérium a legújabb szupertitkos katonai bázisát, ez lesz a Norvégiától Japánig húzódó, majdnem 37 ezer kilométer hosszú, egységes védelmi határlánc legfontosabb láncszeme, amely árgus szemekkel fogja figyelni az USA 49. tagállamát, Alaszkát.
Sajtótájékoztatót tartott Hollik István, aki a kormánypártok nevében felkérte a kormányt, hogy érvényesítse a választók új egységének akaratát. A szöveg nagyon ismerős volt, és valóban: néhány szó átírásával igazi hidegháborús propagandaszöveg lesz az MTI-hírből.
A NATO következő csúcsértekezletét jövőre tartják Brüsszelben - jelentette be szombaton Varsóban a katonai szövetség főtitkára, Jens Stoltenberg.
A volt szovjet elnök szerint a nemzetközi közösségnek a lehető legnagyobb erőfeszítéseket kell tennie, hogy megállítsa a háborúba sodródást.
Az orosz kormányfő szerint a Nyugat mindent rosszul csinál, mégpedig nem is csak Ukrajnában és Szíriában, hanem általában.
Új orosz nemzetbiztonsági stratégia lépett életbe a múlt héten, amely a nemzetbiztonságot fenyegető tényezők között említi az Egyesült Államokat. A dokumentumban az USA-t vádolják az ukrán konfliktus kiélezésével, és azt sugallják, hogy Oroszország fokozódó globális szerepvállalása ellenreakciót vált ki Amerikából és szövetségeseiből.
Törökország kulcsországgá vált: mind menekültügyben, mind a szíriai fegyveres konfliktus ügyében frontvonalban van, és az oroszokkal is ellentmondásossá lett mára a viszonya. Oroszország feszíti a húrt, a NATO keménykedik – a hidegháborús retorika ismét a csúcsra jár. Az angolok pedig már a harmadik világháborút emlegetik – mi pedig az orosz-amerikai együttműködés szükségét.
Új hidegháborúként aposztrofálják a pár éve egyre inkább kiéleződő amerikai-orosz szembenállást, melyet az ukrán válság, a Krím-félsziget annektálása alaposan elmélyített – még akkor is, ha a helyzet más, mint 1945 és 1991 között. Bizonyos tekintetben rosszabb, bizonyos tekintetben jobb, egy biztosnak tűnik: a térség országai nem profitálnak belőle.
A volt szovjet pártfőtitkár könyvbemutatóján mértéktelen elbizakodottsággal vádolta az orosz elnököt, aki szerinte istennek képzeli magát. Gorbacsov szerint az erős állam nem erőszakkal épül, "az erős állam demokratikus". Úgy vélte, Putyinnak hallgatnia kellene a bírálatokra, mert azok sokkal fontosabbak, mint a hízelgés, amely körbeveszi. Putyinnak egyébként másfél éve nem volt ideje arra, hogy találkozzon Gorbacsovval.