Letépte egy imám fejéről a turbánt, abból készített egy nő kendőt a teheráni reptéren
A nő nem viselt kendőt a repülőtéren, de szerzett magának egyet.
A nő nem viselt kendőt a repülőtéren, de szerzett magának egyet.
A jogszabály megosztja az iráni társadalmat, az elnök azt mondta, fennáll a veszélye, hogy némely dolgokat tönkretehetünk a társadalomban e törvény miatt.
Az Azad Egyetem campusán sétált, amikor tetten érte az erkölcsrendőrség, azonnal letartóztatták.
Armita Geravand a hivatalos verzió szerint azért ájult el, mert lement a vérnyomása.
A fej elfedésének követelménye vagy annak tilalma a keresztény és a zsidó vallásban is lényeges kérdés. A szekuláris világban is mindenféle jelentés, közmegítélés kötődik ruhadarabokhoz és azok kombinációjához. Iránban nem az iszlámmal van baj, hanem a diktatúrával. Az állami diktatúrával. Ami összekapcsolódik a felekezetbe való bezártság diktatúrájával. Vélemény.
Hazájában elfogatóparancsot adtak ki ellene, miután egy kazah bajnokságon nem viselte az iráni nők számára kötelező fejkendőt.
Sokan nem jutnak el a munkába Iránban, ha nem hajlandóak felvenni a hidzsábot.
A fiatal irániak már nem kérnek az iszlamista forradalom szigorából, a kitartó tiltakozások tovább mélyítették az iráni rezsim legitimációs válságát. Ezért még vészesebb, hogy egyre távolibb a megállapodás az atomalkuról.
Nem tudtunk úgy végigmenni az iráni utcán, hogy ne ugorjon elénk boldogan néhány fiatal lány, akik többnyire kendő nélkül, mosolyogva fotózkodnak és mindegyikük a "Zan, Zendegi, Azadi", vagyis a "Nők, Élet, Szabadság!" jelszóval búcsúzik. Riportunk készítői olyan iráni városokban is jártak, ahol a látogatás napján is öltek meg tüntetőket.
Egyik pillanatról a másikra visszaesett az adatforgalom az iráni internethálózaton. Minden valószínűség szerint a kormány próbálja ismét ilyen módon elejét venni az immár két hónapja egyre erősebb kormányellenes tüntetéseknek.
Videón látható, ahogy az emberek egymást eltaposva menekülnek a kijáratok felé, a rendőrök pedig gumibottal verik a nőket a metrókocsikban.
Az aktivista Maszih Alinedzsad azt kéri a nyugati vezetőktől, hogy ne fogjanak kezet az iráni vallási vezetőkkel és ne üzleteljenek Iránnal.
Gohar Eshghi, aki a mai napig harcol, hogy igazságot szolgáltassanak a fia halála ügyében, a tüntetőkkel való szolidaritás jegyében levette a hidzsábját.
A hajukkal üzennek a hatalomnak.
A BBC perzsa kiadása szerint Elnaz Rekabi bejelentkezése olyan, mintha kényszer hatására született volna.
Értesülések szerint a gimnazista nem volt hajlandó elénekelni az elnyomó rendszert dicsőítő himnuszt. A hatóságok tagadnak.
A 33 éves Elnaz Rekabi országát egy Szöulban megrendezett mászóversenyen képviselte, az iráni nőknek kötelezően előírt fejkendő nélkül.