Medvegyev megfenyegette az ukrán vezetést Medvedcsuk miatt
A volt orosz államfő Zelenszkij közleményére reagált, aki cserealapként tekint az elfogott oligarchára.
A volt orosz államfő Zelenszkij közleményére reagált, aki cserealapként tekint az elfogott oligarchára.
Az ukrán elnök az észt törvényhozásban beszélt az állítólagos mariupoli vegyifegyver-támadásról, és az Oroszországgal szembeni szankciók folytatására szólított fel.
A svéd miniszterelnök kevésbé tűnt határozottnak.
Petro Andrjuscsenko, a város kormánypárti polgármesterének tanácsadója szerint sem emberek, sem járművek nem állnak majd a megszállók rendelkezésére akkora mennyiségben, hogy egy ilyen rendezvényre gondolni lehessen.
A francia államfő szerint ugyan az oroszok háborús bűnöket követtek el, mégis úgy gondolja, hogy a retorikai eszkaláció nem használ a háború befejezését szolgáló erőfeszítéseknek.
A varsói Ośrodek Studiów Wschodnich (OSW) napi helyzetelemzésében a lengyel kutatók arról számolnak be, hogy az ukrán médiában a hadi helyzettel kapcsolatosan egyre fokozódik a cenzúra.
Az ukrán fél azt közölte: nincsenek információi a fegyverletételről.
A támadás nem járt sikerrel, mert a Microsoft és az ESET visszaverte azt. A szakértők szerint a művelet ugyanahhoz a csoporthoz köthető, amely már korábban végrehajtott egy ilyen akciót.
Időszerűvé vált cserélni a szerelvények keréktárcsáit, azonban ezeket a heves orosz támadások alatt álló Dnyipróban gyártják és az sincs kizárva, hogy az előállításért felelős üzemet már lebombázták.
Az ukrán elnök most is elmondta: az EU-nak sokkal keményebb szankciókat kellene hozni Oroszország ellen.
Kijev inkább a kancellárt várja.
Az ukrán határőrség szerint naponta 25-30 ezer ukrán tér vissza hazájába.
Az agresszor szerint minden "nemes céljukat" el fogják érni Ukrajnában.
Izrael élelmiszereket, tisztálkodási szereket küldött a kárpátaljai rászorulóknak.
Az európai uniós tagországok közötti rendőri együttműködést koordináló Európai Rendőrségi Hivatal (Europol) műveletet indított azzal a céllal, hogy segítse a tagállamokat az ukrajnai háború miatt uniós szankciós listára felvett orosz cégek és magánszemélyek vagyonára vonatkozó nyomozásban – tájékoztatott a hágai székhelyű szervezet.
Egy most megjelent elemzés szerint a két legfontosabb kérdés, hogy képes lesz-e Putyin megőrizni a hatalmát, és ha nem, akkor hogy nézne ki egy posztputyini Oroszország?
Mariupol kikötővárosában az embereket arra kérték, hogy írják alá azokat a papírokat, amelyek szerint az ukrán csapatok lőtték a városukat. Az aláíróknak állítólag azt mondták, hogy nem térhetnek vissza Ukrajnába, mert „üldöztetésnek” lennének kitéve.
Az ukrán belügyminiszter tanácsadója szerint az offenzíva már megkezdődött, bár a nagy csaták még nem indultak meg.
A varsói Ośrodek Studiów Wschodnich (OSW) kutatóinak legfrissebb napi elemzését Mitrovits Miklós történész fordította magyarra.
A Yale Egyetem kutatói osztályzatokat adtak a cégeknek az oroszországi munkabeszüntetésük mértéke alapján.