szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Yale Egyetem kutatói osztályzatokat adtak a cégeknek az oroszországi munkabeszüntetésük mértéke alapján.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Amerikai tudósok szerint több mint 600 vállalat döntött úgy, hogy az ukrajnai februári inváziót követően leállítja vagy csökkenti oroszországi munkáját – írja a BBC. A Yale Egyetem (képünkön) csapata több mint 1000 nagyvállalat reakcióit követte nyomon. Azt állítják, hogy a sok kivonulás ellenére számos nyugati cég úgy végzi a munkáját Oroszországban, mint ha mi se történt volna..

Gyakran frissített listájukon „osztályzatokat” adtak az egyes cégeknek aszerint, hogy mennyire korlátozták munkájukat. A Heinekentől a Netflixig minden cég ötöst kapott az oroszországi munkájuk leállításáért. Másrészt az Emirates Airlines és a JD.com egyest kaptak a „szokásos üzletmenet” folytatásáért.

Az orosz–ukrán háború eseményeit követő hírfolyamunkat alább találja:

Zelenszkij nehézfegyvereket kér, vizsgálják, hogy történt-e vegyifegyver-támadás Mariupolban - percről percre a háborúról

Az ukrán elnök szerint a késlekedéssel nem csak időt, hanem életeket is veszítenek, az USA már korábban is figyelmeztette az ukránokat, hogy az oroszok vegyi fegyvereket is bevethetnek - kövesse hírfolyamunkat az orosz-ukrán háborúról.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!