Mutattak egy optikai illúziót az egereknek, az eredmény állati
Japán kutatóknak elsőként sikerült lekövetniük, hogyan pattog az agyban a vizuális információ, és miként áll össze annak értelmezése.
Japán kutatóknak elsőként sikerült lekövetniük, hogyan pattog az agyban a vizuális információ, és miként áll össze annak értelmezése.
A japán Hokkaidói Egyetem kutatói szerint a hat hónaposnál fiatalabb babák agya még nem úgy dolgozza fel az információt, mint az idősebbek vagy a felnőttek. Ennek köszönhető, hogy az optikai csalódásoknak nem dőlnek be.
Látszólag ellentmond a gravitáció szabályainak, főleg a dekoltázs környékén.
Norvég és japán pszichológusok egy újfajta optikai csalódást vizsgáltak, ami az emberek túlnyomó többségéből ugyanazt a reakciót váltja ki.
Tom Stafford, a brit Sheffieldi Egyetem kognitív tudósa egy igen érdekes optikai csalódást alkotott meg.
Az ukrán művész Oleg Shupliak 2013-ban készítette el azt a képet, amelynél meg kell erőltetni a szemünket, hogy minden részletét meglássuk.
Ezúttal a Twitterre került fel egy olyan kép, amiről a felhasználók nem tudják eldönteni, pontosan mi is látható rajta.
Adott egy sakktábla, egy tükör, benne a királynővel. Ez utóbbi viszont nincs az asztalon.
Adott egy csíkos háttér, és két merőlegesen mozgó téglalap. A végeredmény egy remek optikai csalódás.
Mutatunk egy optikai illúziót, ami biztosan meg fogja hökkenteni: az alábbi képen minden vízszintes sáv valóban vízszintben van.
A BBC meteorológusa szerint nem paranormális jelenségről van szó, a repülő hajó valójában csak egy optikai csalódás.
Egy különleges fénykép tartja lázba a Twittert, amelynek szereplői különböző színű felsőket viselnek. Csakhogy a valóságban a fotó nem színes, hanem fekete-fehér.
Az ausztrál Flinders Egyetem két pszichológiaprofesszora bebizonyította: a korunk tudat alatt befolyásolja, hogyan értelmezünk egy adott képet.
Az alábbi fotó első ránézésre animációnak tűnik, pedig a képen szereplő objektum meg sem mozdul.
A japán matematikus Kokichi Sugihara gyakran áll elő olyan trükkökkel, ami az optikai csalódás miatt könnyen átveri a néző agyát. Ezúttal egy nyíllal "bolondít" meg mindenkit.
A Twitteren bukkant fel egy kép nemrég, ami rövid időn belül saját életre kelt. A fotón egy fiú és egy lány látható, de olyan zavarbaejtő helyzetben, hogy az ember nem is tudja hirtelen, ki ül és ki áll a képen.
A soniverse névre keresztelt trükk lényege, hogy a dominók épp ellentétes irányba dőlnek el, mint amerre a sor halad. Ez elvileg lehetetlen, de egy ügyes trükk segítségével mégis meg lehet oldani. Mutatjuk azt is, hogyan.
Egy izlandi kisvárosban olyan festést kapott az egyik gyalogátkelőhely, amire minden autós felkapja a fejét.
Alban Roinard egy drónnal emelkedett a magasba, hogy felvegyen néhány légi felvételt. Aztán a vágóasztalon trükközött egy kicsit, és készült egy szó szerint álomszerű videó.
A művész megrajzolja a tárgyak hiperrealisztikus mását, majd melléjük teszi az eredetit.