300 millió forint fölött volt a legjobb fizetés a kormányközeli 4iG-nél
Másokhoz képest Jászai Gellért főtulajdonos egész rosszul keres.
Másokhoz képest Jászai Gellért főtulajdonos egész rosszul keres.
Több millió eurónyi ügyletet kötöttek idén az innovatív magyarországi cégek az infokommunikációs szakkiállításokon.
A Huawei főhadiszállásán, a dél-kínai Shenzenben megmutatták a nemzetgazdasági miniszternek, milyen az okosváros, mire jó az 5G és milyen lesz az informatikai közeljövő. Egyúttal érdeklődtek aziránt is, hogy az olyan magyarországi beruházásokban, mint a zalaegerszegi önvezető autós tesztpálya, infokommunikációs oldalról beszállhatnak-e.
A 20. század popkultúrája is sokféle víziót vázolt arról, hogy eleink miként és miféle környezetben képzelték el a jövőt – azaz napjaink világát. Valamire azonban mintha nem számítottak volna: jelesül, hogy a technológiai változások alapja a kommunikáció forradalma, az információáramlás és az adatgyűjtés lesz. Legyen szó a hétköznapi élet bármely területéről, a trend ugyanaz: minden mindennel mindenhol mindig kapcsolatban van. De mit jelent mindez, azaz a dolgok internete (IoT) a gyakorlatban? Ha van rá 10 perce, elmagyarázzuk egy igen látványos formában.
Péntektől újra állami tulajdonban lesz az Antenna Hungária Zrt. – adja hírül szerdai cikkében a Világgazdaság.
Az Ericsson közzétette legfrissebb Networked Society City Index kiadványát. Az index 31 várost rangsorol és méri azok IKT-érettségét az infokommunikációs beruházásokból származó társadalmi, gazdasági és környezetvédelmi előnyök tekintetében; a „hármas optimalizálás” hatást. A jelentés technológiai háttere frissült, így az már magában foglalja a 4G, a nyilvános adat, az e-tranzakció és egyéb fejlettebb technológiák használatát.
Hiába a gazdaság egyik motorja az infokommunikációs szektor, a magyar GDP 11 százaléka nem elég erős érv ahhoz, hogy az oktatási kormányzat ne fojtsa el csírájában az informatikaoktatást. Problémát azonban nem csak az oktatáspolitika okoz, hanem az elavult infrastruktúra is: az iskolák többségében még mindig 1-4 Mbit sebességű állami net dübörög, miközben a piacról ugyanannyi pénzért már 80 Mbit-et is kaphatnának.
Az infokom iparágban (is) terjeszkedik az állam, legalábbis erre utal, hogy képviselője több mint 1,3 milliárd forintért megvásárolta az IdomSoft Kft.-t.
Magyarország egyetlen teljes körű infokommunikációs technológiai (ikt) termékportfólióval rendelkező szolgáltatójaként kezdi megújult működését a T-Systems Magyarország Zrt.
Rohamos bővülés elé néz az energiatakarékos adatközpontok világpiaca, négy év múlva globálisan 45 milliárd dollárt költenek erre a vállalatok.
Az ország legnagyobb lefedettséggel rendelkező hazai élelmiszerlánca, a Coop Hungary Zrt. a megújítással egyidőben ki is bővítette korábbi szerződését a T-Systems Magyarország Zrt.-vel. Az új szerződésbe foglalt szolgáltatások komplex, egységes kezelése biztosabb tervezést és költséghatékonyabb működést tesz lehetővé a jövőben a Coop cégcsoportnál.
A legtöbb kutatás a gyógyszer- és járműiparban zajlik, és az innovációban a multiknak kiemelkedő szerep jut - hangzott el azon a keddi sajtótájékoztatón, melyen a vállalati kutatás-fejlesztésre vonatkozó jelentést Matolcsy György mutatta volna be.
A Magyar Telekom Vállalati Szolgáltatások Üzletágához tartozó KFKI Rendszerintegrációs Zrt. 2012. április 1-jétől T-Systems Magyarország Zrt. néven nyújtja szolgáltatásait ügyfelei számára.