Rárepül az ingatlanokra a Jófogás
A részleteket még nem árulják el, csak annyit, hogy a lakáspiacra fókuszálnak idén.
A részleteket még nem árulják el, csak annyit, hogy a lakáspiacra fókuszálnak idén.
A kormányfő nagytőkés barátja, Garancsi István a minap beszerzett nagy értékű ingatlanjához pillanatok alatt finanszírozót is szerzett: a Válasz.hu értesülései szerint – Vajna TV2-bizniszéhez hasonlóan – az állami tulajdonú Eximbank segíti ki több mint 16 milliárd forinttal. Az Eximbank amúgy normális esetekben magyar vállalkozások exportügyleteit finanszírozza.
Egy közel-keleti férfi vette meg 275 millió euróért, vagyis 87 milliárd forintért a világ legdrágább magáningatlanát, egy 2011-ben épült francia kastélyt.
Szitával meri a vizet a kormány az 5 százalékosra csökkentett lakásáfával. A cél az volt, hogy szociális álruhába rejtve, vagyis Brüsszelt kicselezve hozzák helyzetbe az építőipart, de olyan sok lyukat hagytak a rendszerben, hogy a kreatívan gondolkodó kis- és nagybefektetők, magánszemélyek és a rózsadombi villák építői, voltaképpen boldog-boldogtalan is rámozdulhat a tálcán kínált lehetőségekre. Vágyik egy nyaralóra? Papíron házat vegyen vagy építsen, másnap pedig átminősíttetheti a kéglit azzá, ami valójában, nyaraló. Ja, és saját vagy ismerőse cége építse a lakást, azt adja el magának, így milliókat nyer. Tovább is van, mondjuk még.
Januártól 5 százalékra csökken az új lakások áfája 150 négyzetméter alatti lakások és 300 négyzetméternél kisebb családi házak esetén. Sőt, nem lesz építési engedélyezés, lakásépítési illeték, igazgatási szolgáltatási díj sem, gyorsulnak az eljárások. Lakásépítési boom jöhet.
Azoknál az új lakásoknál lesz 27 helyett 5 százalék az áfa, ahol a használatba vétel még nem történt meg, vagy megtörtént, de az értékesítésig nem telt el két év.
Az új román kormány a papok és az egyházak világi alkalmazottainak béreire 13 százalékkal több pénzt fordítana, de nem adna pénzt templomok restaurálására és építésére.
A Párbeszéd Magyarország (PM) a Kocsis Máté vezette nyolcadik kerületi önkormányzat által eladott palotanegyedi ingatlan értékesítése körül lát gyanús dolgokat, az önkormányzat szerint minden törvényes, szabályos.
Több mint félmilliárdos beruházás az ásványvizes cégnél, ennek közel harmada uniós pénzből van finanszírozva.
A bérleti díjak komolyan emelkedtek az idei évben, a fellendülés mögött hasonló okok húzódnak meg, mint az adásvételek esetén: a háztartások javuló bizalma, az elhalasztott költözések megvalósulása. Értelemszerűen a bérleti piacon azok jelennek meg, akik nem rendelkeznek elegendő tőkével a lakásvásárláshoz, de a magas bérleti díjak mellett felmerül a kérdés, jobban megéri-e a lakásvásárlást hitelből finanszírozni, mint ugyanazt a lakást kibérelni? Az Otthon Centrum és az Otthon Centrum Hitel Center számításai szerint egyértelműen igen. Tízéves időtávon a lakásbérlés és ugyanannak a lakásnak a hitelből történő megvásárlása között akár tízmillió forintos költségkülönbség is lehet, az utóbbi javára.
Persze, hogy láttuk már ezt a bérházat, valahol a Bulinegyedben, de hol is pontosan? Egy magyar szerző bérháztesztje adja fel a leckét azoknak, akik úgy gondolják, úgy ismerik a fővárost, mint a tenyerüket. A megadott cím segíthet a válasz eltalálásában, de nem sokat.
A jegybank, illetve alapítványainak ingatlanvásárlási étvágya csillapíthatatlannak tűnik. A Népszabadság szerint most a Bálnát akarják megszerezni, látogatóközpontnak és pénztörténeti múzeumnak szemelték ki.
Az MSZP hétvégi kongresszusán dönthetnek a küldöttek arról, hogy hol legyen a párt új székháza – írta a Magyar Idők. A Tóbiás József által korábban Horn-centerként emlegetett új központnak a szocialisták VII. kerületi, nem túl impozáns kis irodája adhat helyet.
78 millióért adna el a belvárosi önkormányzat egy legalább 154 millió forintot érő lakást. Juhász Péter szerint ennek az lehet az oka, hogy a vevő ügyvédi iroda vezetője sokat dolgozik a kerületnek. Igazát bizonyítandó pénzgyűjtésbe kezdett: 2 nap alatt már össze is jött 120 millió forint, de a sikerhez még ez is kevés.
Felújításra vagy korszerűsítésre nem lehet pályázni a családi otthonteremtési támogatásért, ha legalább egy szobát hozzáépítene a házához, akkor számlák felét az állam állhatja.
Potom 11,9 milliárd forintot csengettek ki a legdrágább angol kúriáért.
A lakásépítés ösztönzésére a kormány átfogó törvénycsomag elfogadásán dolgozik, ennek részeként csökkenhet az új lakások áfája is. Az építőipar és a bankok támogatása is a csomag része, viszont a versenyelőny miatt az EB közbeszólt. A kormány célja, hogy a lakosságnak elegendő legyen az építkezés egyharmadát fedeznie, a többit kedvezményes hitellel váltanák ki.
Ha nincs fizetése vagy ingósága a NAV felé tartozónak, akkor az adóhivatal lefoglalhatja az ingatlant. De nincs joga az árverésre bocsátott ingatlanok kiürítésére és kilakoltatásra az adóhatóságnak – erről a vevő intézkedhet. A decembertől élő téli moratóriumig adótartozás miatt jó eséllyel senki sem kerül az utcára.
Alacsony plafont szab a kormány a hitelközvetítői jutalékoknak, annak a lakásvásárlási költségnek, amire általában azt mondják, hogy az "önnek ingyenes". Nagy érvágás ez a hitelközvetítőknek, zúgolódik a piac.
A Vécsey Jenő cukrász által építtetett Bauhaus stílusú villát az államosítás után a kémkedésről hírhedt Field házaspár lakta, később Losonczi Pál lakott benne, majd Szűrös Mátyásé lett. A nagy múltú villát felújított állapotban árulják.