Tádzsikisztán: tilos a szakáll a tanárok egy részénél
Megtiltották a szakáll viselését Tádzsikisztánban az ötven évnél fiatalabb középiskolai és egyetemi tanároknak, és korlátozták az ennél idősebb oktatók arcszőrzetének hosszúságát.
Megtiltották a szakáll viselését Tádzsikisztánban az ötven évnél fiatalabb középiskolai és egyetemi tanároknak, és korlátozták az ennél idősebb oktatók arcszőrzetének hosszúságát.
Hidegvérrel elkövetett gyilkosság rázta meg Bosznia-Hercegovinát. Azért lőttek le egy apát, mert nem engedte, hogy 11 éves lányát feleségül vegye egy radikális muzulmán. A gyilkosság nyomán vita kezdődött a szélsőségeseknek a társadalomra gyakorolt hatásáról.
Robert Mueller, az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) igazgatója helyi idő szerint hétfőn közölte: a muszlim panaszok ellenére az FBI gyanú esetén továbbra is ügynökökkel fog figyeltetni egyes amerikai mecseteket.
Az amerikai muzulmánok üdvözölték Barack Obama csütörtöki kairói beszédét, amelyben az elnök új kezdetet szorgalmazott az Egyesült Államok és a muzulmán világ között.
Izrael bízik abban, hogy Barack Obama amerikai elnök nem a zsidó állam kárára kezdeményez kibékülést a muzulmán világgal csütörtöki kairói beszédében - jelentette ki Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök egyik bizalmasa.
A fátyol viselését manapság széles körben az iszlám hitvallás lényeges elemének tartják. Ez azonban nem mindig volt így. Úgy tudjuk, a preiszlám Arábiában csak bizonyos rangú, férjezett nők viseltek fátylat, és nem általában a nők. Újabb részlet a HVG Könyvek által megjelentetett Iszlám - Nép és vallás című könyvből.
A XIX. század folyamán a muszlimok mindinkább tudatára ébredtek gyöngeségüknek és szegénységüknek, összehasonlítva a gazdag és fejlődő Nyugattal. A törökök, arabok, perzsák és más muszlim népek körében megindult a vita: „Mit rontottunk el?” 1867-ben egy fiatal török író, Namik Kemal egy folyóiratban megjelentetett egy cikket, amelyben egészen újszerű nézetekkel állt elő. Abban látta a döntő különbséget az iszlám, illetve a nyugati világ között, ahogyan a nőkkel bánnak. Részlet a HVG Könyvek által megjelentetett Iszlám - Nép és vallás című könyvből.
Szombaton, a XVI. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon mutatták be a sokak által az iszlám legnagyobb élő szakértőjének tekintett, brit-amerikai Bernard Lewis Iszlám – nép és vallás című, a HVG Kiadó gondozásában megjelent kötetét. A hvg.hu a megjelenés apropóján rendezett kerekasztal-beszélgetésen járt.
A Nyugatnak nem kellene a maga demokratikus modelljét az iszlámra erőltetni – mondta a HVG-nek Tel-Avivban adott interjújában Bernard Lewis (93 éves) brit–amerikai orientalista, a Nyugat egyik vezető iszlámszakértője, akinek Iszlám – Nép és vallás című könyve a napokban jelent meg a HVG Kiadó gondozásában.
Terjed a bigámia és a poligámia az Egyesült Királyságban, de egy újságcikk szerint az angol kormány nem vesz róla tudomást, pedig a több feleséget tartó férfiak többsége bevándorló, aki állami segélyen tartja el az asszonyokat és gyerekeiket.