A Matolcsy-alapítvány svájci luxusingatlanos cégénél is változások történnek
Új vezetők kerültek a Pallas-alapítvány svájci ingatlanos érdekeltségének élére, és várhatóan az igazgatóságba is bekerül két új igazgató.
Új vezetők kerültek a Pallas-alapítvány svájci ingatlanos érdekeltségének élére, és várhatóan az igazgatóságba is bekerül két új igazgató.
Akkora a baj a jegybanki alapítványnál, illetve az alatta lévő cégstruktúrában, hogy pénzt kellett beletenni ahhoz, hogy kideríthessék, hová lett a pénz.
Nincs könnyű dolga Varga Mihály új jegybankelnöknek, ha valóban meg akarja szüntetni a Pallas Athéné alapítványt, erre ugyanis csak nagyon kevés lehetőséget nyújt a magyar jog.
Kósa Lajos – aki annak idején kijelentette, hogy a jegybanki alapítványokba tolt pénz „nem közpénz” – most, hogy botrány van az alapítványok körül, úgy látja, érezték, hogy valami nem stimmel, de nem tehettek semmit, mert az Európai Központi Bank nem hagyta. Ezzel együtt úgy látja, most alaposan ki kell vizsgálni, mi történt, és ha valóban loptak a közből, az illetőt el kell ítélni, mert lopni tilos.
Az új jegybankelnök megerősítette, hogy szabadulna az elődje által kitalált struktúrától, amelynek ügyében nyomozás is folyik már.
Svájci-luxemburgi-magyar cégháló mögött veszti el közpénz jellegét a jegybanki alapítványi vagyon.
Kevés dolog mutatja látványosabban a hazai közbeszerzések kijátszhatóságát, mint a jegybank alapítványainak vásárlásai.
Havi többszázezer forintot keresnek a jegybanki alapítványok és cégek felügyelőbizottsági tagjai, miközben évente 4-5 ülésen vesznek részt – hangzott el a pénteki RTL Híradóban. Az egyik cég vezetője ismerte el, hogy a pozíció ennyi elfoglaltsággal jár. A fizetés ugyanakkor évi 6 millió forint is lehet. Az Együtt szerint a felügyelőbizottsági tagok nem végeznek valódi munkát. Az alapítványok viszont azt közölték: felelősségteljes a munka, ami két ülés között is jár feladattal.
Vörös József egyszerre három posztot tölt be jegybanki szervezeteknél, és a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia jogi képviselője is – tudta meg az RTL Híradó. Az Együtt szerint azért őt nevezték ki, hogy ne derüljenek ki az alapítványok ügyei. A szervezeteknél azt állítják, az ügyvédre 25 éves jogi tapasztalata miatt esett a választás.