Bajban lehet, ha ezt a szolgáltatást használta
Ha szereti a zenét, és ezért korábban regisztrált az egyik legnépszerűbb szolgáltató, a Last.fm oldalára, akkor gyorsan változtasson jelszót.
Ha szereti a zenét, és ezért korábban regisztrált az egyik legnépszerűbb szolgáltató, a Last.fm oldalára, akkor gyorsan változtasson jelszót.
Az Opera böngészőt fejlesztő cég szerint gyorsan blokkolták a támadást, de nem tudni, hány felhasználó adataihoz jutottak hozzá a hackerek.
Ne csodálkozzon, inkább cselekedjen gyorsan, ha jelszava megváltoztatására kéri a következő napokban a Facebook, a Netflix vagy más népszerű szolgáltatás.
A támadás Oroszországból érkezett, Gmail-, Yahoo- és az Outlook-felhasználók adatai is kikerültek a netre.
A Facebook biztonsági csapata nevében küldenek üzeneteket azok, akik a felhasználók jelszavára utaznak.
Eljárást indított az adatvédelmi hatóság a vélhetően a futanet.hu-ról ellopott 15 ezer magyar Gmail-jelszó miatt. Bár a Budapest Sportiroda lépéseket tett, hogy ne történjen hasonló eset, sokan csak a sajtóból értesültek arról, hogy a nem biztonságos rendszeren keresztül ellopták érzékeny adatait.
Egy fájlmegosztó oldalon tették közzé azt több mint 15 ezer felhasználónév+jelszó párost tartalmazó listát, melyen az Origo szerint magyar felhasználók működő belépési adatai találhatók.
Szokás szerint idén is elkészült a jelentés az utóbbi idők legtöbbek által használt jelszavairól.
Szinte minden népszerű router- és modemgyártó eszközeiben is megtalálták azt a hibát, ami az online hálózati eszközök 9 százalékát érinti. A hibát kihasználó hackerek jelszavakhoz juthatnak hozzá, és vírust is küldhetnek a gépekre.
Aki valaha használta az androidos készülékekre és iPhone-ra is elérhető, lopáson kapott alkalmazást, jobb, ha most azonnal jelszót cserél.
Súlyos biztonsági hibát fedezett fel egy egyetemi kutatócsapat az iOS-ben és az OS X-ben. Az Apple által is elismert hibát kihasználva gyakorlatilag a felhasználó által tárolt összes jelszóhoz hozzáférhetnek a hackerek.
Továbbra is gondok vannak a sztárszakács weboldalával, így jobb, ha egyelőre nem is keressük fel.
Aki telepíti a Google által készített Chrome-bővítményt, végeredményben csökkenti az esélyét annak, hogy mások megszerezzék Gmail-fiókjának jelszavát.
Mindössze egy dollárba kerülnek az online feketepiacon egy-egy Uber-felhasználó személyes adatai. Az érintettnek viszont nagyobb összege bánhatja: az adataival belépve bárki ingyen utazhat, a pénzt úgyis a károsult felhasználó bankkártyájáról vonják le.
Tízmillió felhasználónév-jelszó párost tett közzé egy biztonsági szakértő. Ellopni mások lopták el őket, ő csak összegyűjtötte az interneten bárki számára elérhető forrásokból. Megmutatjuk, hogyan ellenőrizheti, hogy érintett-e – ha igen, azonnal cseréljen.
Ideje beállítani a kétlépcsős azonosítást a Dropbox felhasználóinak, ha nem akarják, hogy a hitelesítő adataik kikerüljenek a netre.
Az ellopott és nyilvánosan közzétett 5 millió jelszó alig 2 százaléka érvényes még most is. Az érintett felhasználók fiókját különleges védelem alá helyezte, és jelszócserére kötelezi a Google.
Ötmillió gmailes felhasználónevet és jelszót tettek közzé egy orosz Bitcoin fórumon. A Google szerint a lista nem frissen ellopott adatokat, hanem az elmúlt évek alatt feltört és lehalászott információkat tartalmaz. Bár sok jelszó már elavult lehet, a biztonság kedvéért mutatunk egy oldalt, ahol bárki megnézheti, hogy a saját e-mail címe is érintett-e.
Véletlen egybeesés: miután valaki megadja jelszavát az iWiW2 néven indított oldalon, nem sokkal utána valaki belép vagy legalábbis megpróbál belépni az adatokkal a Gmailjébe.
Az iWiW2.com címen elérhető, egyre többek által megosztott oldal a felhasználó iWiW-es belépési adatait is elkéri.