szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Véletlen egybeesés: miután valaki megadja jelszavát az iWiW2 néven indított oldalon, nem sokkal utána valaki belép vagy legalábbis megpróbál belépni az adatokkal a Gmailjébe.

Faék egyszerűségű logikával is belátható, hogy az X szolgáltatáshoz tartozó jelszavunkat nem érdemes megadni Y oldalon. Ezzel együtt él és bizonyos szinten virul az iWiW2.com címen elindított közösségi kamuoldal, melynek üzemeltetői egy, az iWiW2 oldalhoz hasonló komolyságú, név nélküli, sima gmailes címről küldött levéllel próbáltak rávenni minket arra, ne állítsuk róluk, hogy mások jelszavaira utaznak.

Adatok, halászok

Hasonló levelet kapott az Index is. De jött egy másik e-mail is, amit azonban a Google küldött figyelmeztetésként arról, hogy valaki megpróbált belépni az indexes kolléga Gmail-fiókjába – teljesenül véletlen pont abba, amelyiket az iWiW2-es regisztrációkor megadott. Az egyik olvasó fiókjába pedig be is jutottak, és onnan spamüzeneteket küldtek ki a nevében arról, hogy mennyire jó oldal ez az iWiW2, regisztráljon mindenki.

Az iWiW2 közben átmenetileg nem iWiW-es adatokat kér, jelenleg csak sima regisztrációt fogad – amiben persze ugyanúgy meg kell adni egy e-mail címet és egy jelszót.

Az ügy kapcsán ismét fontos kiemelni: senki ne használja több oldalon ugyanazt a jelszót. Találjon inkább mindenhova ki más-más kódot, ami az itt bemutatott módszerrel könnyen megjegyezhető, mégis az átlagosnál jóval biztonságosabb is lehet.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!