Köztörvényes a kormányom, mit csináljak?
Amíg nincs teljesen veszve minden (márpedig nincsen), addig, sajna, ki kell várnunk a sorunkat, és le kell szavaznunk a jelenlegi hatalmat, hacsak nem akarunk Tahrir téri viszonyokat. És ne akarjunk.
Amíg nincs teljesen veszve minden (márpedig nincsen), addig, sajna, ki kell várnunk a sorunkat, és le kell szavaznunk a jelenlegi hatalmat, hacsak nem akarunk Tahrir téri viszonyokat. És ne akarjunk.
Az Alkotmánybírósághoz fordult Bárándy Péter, a Medgyessy-kormány volt igazságügy-minisztere, mert az új alaptörvény szerinte nem egyértelmű, ezzel pedig veszélyezteti a jogbiztonságot.
Az LMP hétfőn benyújtott javaslata jogállami alternatívát kínál arra, hogy miként lehet visszaszerezni az egyébként valóban jó erkölcsbe ütközően kifizetett végkielégítéseket - mondta a 98 százalékos különadó kapcsán hétfői, parlamenti sajtótájékoztatóján Schiffer András.
A Magyar Köztársaságot rövidesen felváltó Magyarország új alaptörvényének márciusban ismertté vált tervezete nem garantálja az eddigi szinten a szabad élet legfontosabb értékeinek érvényesülését – állítja a HVG és az Eötvös Károly Intézet (EKINT) közös vállalkozásában készülő sorozat áprilisi jelentése, ami a hetilap csütörtöki száma közöl.
A magántulajdon, a demokrácia és a jogállam védelmében megfogalmazott petícióhoz nemcsak aláírásokat gyűjt az MSZP, de egy honlapon hozzászólásokat is, amelyekből az derül ki, hogy átverve érzi magát az ország - mondta Szanyi Tibor, a párt országos elnökségének tagja kedden Egerben.
Múlt hét szerdán a magyar kormány bejelentette a nyugdíjrendszer átható reformját, melyre, mondhatni, azonnal felbolydult a nemzetközi sajtó. A vélemények korántsem pozitívak, sőt, mivel a helyzetet nem önálló esetként, hanem a kétharmadot megszerző Fidesz-KDNP-kormány folyamatos, „a demokráciát és a szabad államot leépítő” ténykedéseként szemlélik, erős kritikák érik az ország vezetését.
Voltak előjelei annak, hogy a kormány inkább saját döntéseihez akarja igazítani a jogszabályokat, nem pedig fordítva, de az Alkotmánybíróság hatáskörének megnyirbálására tett fideszes javaslatnak ezek az "akciók" a nyomába sem értek.
A Fidesz korlátozná az Alkotmánybíróság jogköreit, miután a testület megsemmisítette a 98 százalékos különadóról szóló törvényt. Lövétei István alkotmányjogász szerint ha nem tartjuk tiszteletben, akkor megszűnik a jogállam.
Ahhoz, hogy most – egyelőre a magánnyugdíj-pénztárak ügyében – elvehessék gazdasági szabadságunkat, előbb a politikai szabadságunkat kellett elvenni – véli Bauer Tamás a Galamuson megjelent írásában.
A jogállami garanciák jelentős része az utóbbi időben veszélybe került, az Alkotmánybíróság függetlenségével együtt – állítja Halmai Gábor alkotmányjogász és egyetemi tanár. Hogy az Orbán-kormány ennek ellenére változatlanul nagy támogatottságot élvez, azt azzal magyarázza, hogy az emberek az alkotmányos értékeknek nem tulajdonítanak különösebb jelentőséget.