Segítséget kérnek egy 9 éves leukémiás kislány szülei egy bécsi kezeléshez
Aletta nem kaphat több kemoterápiát, Bécsben viszont egy kísérleti eljárással talán segíteni tudnának rajta.
Aletta nem kaphat több kemoterápiát, Bécsben viszont egy kísérleti eljárással talán segíteni tudnának rajta.
Egy budapesti kórház kardiológusa szerint ma gyakorlatilag többen halnak meg szívérrendszeri szövődményben, mint az alapbetegségben.
„Használt a kezelés, legyőzöm a rákot”, nyilatkozta a Blikknek a színművész.
Székhelyi József a kemoterápia ellenére színpadon van, több darabban is játszik.
Pszichiátriai vélemény után adta meg az engedélyt a holland bíróság.
A szmogriadó miatt érvényben lévő korlátozások megsértéséért büntették meg azt az apukát, aki kemoterápiás kezelésre hozta fel Budapestre a beteg kislányát. A főváros szmogrendelete korábban úgy változott, hogy a betegszállítás már nem jelent felmentést a korlátozás alól.
Egy brit édesanya megrázó üzenetet küldött minden iskolás gyermek szüleinek az iskolakezdés alkalmából: Julie Apicella kislánya idén már nem mehetett iskolába. Az üzenet lényeg pedig az, hogy beszéljünk többet a tabuk övezte gyermekrákról, és csatlakozzunk egy gyerekrákhoz kötődő kampányhoz.
A sejtpusztítás helyett az együttélés a rákkal lehet az onkológia új jelszava - állítja az MTA kutatóorvosa. Miután egészen másként kezdtek a rákhoz közelíteni, Szakács Gergelyék laborjában sikerült kilőni a legagresszívebb ráksejteket, amelyek a kemoterápia hatástalanításával a daganat kiújulását okozzák.
A rákkutatás új iránya nem a daganat elpusztítása, hanem a féken tartása lehet. Az elmúlt hat évtizedben az orvoslás a megsemmisítés szándékával közelített a daganatokhoz, de szinte mindig akadnak tumorsejtek, amelyek a legdrasztikusabb terápiát is túlélik, és másodjára már sokkal nehezebben támadható daganatot építenek újjá – olvasható a Magyar Tudományos Akadémia közleményében.
Magyarországon tízből kilenc méhnyakrákos nő története úgy kezdődik, mint a fiatal újságíróé, Szentesi Éváé: hiába ordít a tünet, az orvos nem veszi észre, nem veszi le elég pontosan a citológiát, félrekezeli, más problémára gyanakszik. Míg az északnyugat-európai országokban évente harmad annyi nő hal meg méhnyakrákban, mint nálunk. Éva a szerencsés túlélők egyike, aki most megjelent Hamvaimból című könyvében dolgozta fel betegsége és gyógyulása történetét.
Tudósok úgy vélik, hogy sikerült megtalálni a módját az immunrendszer "irányításának", hogy elpusztítsa a rákos sejteket, amiket a magukban hordozott antigénekről azonosít be.
Hétfő este rosszul lett, kedd hajnalban meghalt Lugosi László, a Beatrice balkezes gitárosa. Rákos volt: speciális kemoterápiát is kipróbált, de nem javított az állapotán. A 64 éves zenészt felesége, négy gyermeke és zenésztársai gyászolják.
Cikkünk főszereplőjénél, Katalinnál is kimutatták azt a rákra hajlamosító génmutációt, amelynek létezése széles körben a színésznő Angelina Jolie melleltávolító műtétje nyomán vált ismertté. A korai szakaszban felfedezett mellrák gyógyítható, igaz, a betegség okozta kínokon és félelmeken kívül a magyar egészségügyet is le kell győzni. Talán nem véletlen, hogy Magyarországon évente háromezer nő esik áldozatául a betegségnek.
Hónapok telnek el a diagnózisig, majd újabbak a kezelés megkezdéséig. Az országban 30 kórházban van onkológiai ellátás, de kevesebb mint a felében tudnak nyújtani komplex kezelést. Bár Magyarországon is megjelentek a sebészeten, kemo- és sugárterápián kívüli célzott terápiák, de ehhez ismerni kellene a tumor genetikai eltéréseit, és hogy miképp lehet hozzáférni a kezeléshez. És ez nemcsak pénzkérdés: még az is zsákutcában érzi magát, aki többszázezer forintot kifizet a semmire, az ún. „csodaszerekre”. Nagyvizit 6. rész.