Befejezhette a kemoterápiát Jane Fonda
A legszebb születésnapi ajándék – mondta a hírről a hamarosan 85 éves színésznő.
A legszebb születésnapi ajándék – mondta a hírről a hamarosan 85 éves színésznő.
A Neumann LiA elnevezésű teszt segítségével rangsorolni lehet, hogy a szóba jöhető kemoterápiás szerek közül melyik a hatékonyabb.
A Harvard Egyetem Wyss Intézetének kutatói a kemoterápiás és az immunterápiás szerek ötvözésével hoztak létre egy újfajta gyógyszert. Egyelőre csak egereken próbálták ki, de ott igen hatékonynak bizonyult.
Számos előrehaladott állapotban lévő, különböző – a mellet, a hólyagot vagy éppen a bőrt érintő – rákos daganatoktól szenvedő betegeknél megfigyelték, hogy áttétek képződnek a tüdejükben, és ezeket eddig nem tudták hatásosan kezelni. A Harvard Egyetem kutatói most újfajta gyógyítással próbálkoznak.
A rákos betegeknél megnő a szív- és érrendszeri problémák kockázta: több mint tíz százalékuk halálát nem a rák, hanem szívbetegség okozza – állapította meg egy hosszú távú, nagy létszámú kutatás.
Ez volt a szerencsenapja.
Mától vezették be az új várakozási rendszert az Országos Onkológiai Intézetben, megnéztük, hogyan működik.
Csütörtöktől már biztosan nem fognak hajnali 5-kor sorban állni a betegek az intézet lépcsőházában, legfeljebb az utcán.
A TV2 csak elégedett páciensekkel beszélt.
A kemoterápiára váró betegek hajnali 5-től állnak sorba, hogy aztán 7-től sorszámot húzhassanak a vizsgálatokra. Mindeközben egy szűk lépcsőházban, összezsúfolva várakoznak.
Közleményükben azt írják, mindenkit tájékoztatnak, hogy a munkaidő és betegellátás 7 óra 30 perckor kezdődik.
A betegek hajnali 5-től sorban állnak, hogy 11-ig bejuthassanak a kezelésre.
Bár van egy másik lift, az egy másik utcában lévő épületszárnyban található – tudósított az RTL Híradó. A lifttel állítólag hónapok óta gond van.
Azok a rákbetegek, akik úgynevezett kiegészítő terápiákhoz folyamodnak, nagyobb valószínűséggel fordulnak el a hagyományos kezelésektől és teszik kockára a túlélési esélyeiket - állapította meg egy amerikai tanulmány.
Dán kutatók szöveteket emeltek ki nők petefészkéből és módosították azokat, hogy később, amikor a nő gyereket szeretne, vissza lehessen ültetni. Az eljárást természetesen még fejleszteni és tesztelni kell, de ha működőképes lesz, segíthetne például olyan nőkön, akik kemoterápia miatt veszítették el fogamzóképességüket.
A leggyakrabban előforduló mellráktípus korai stádiumában az esetek zömében el lehet kerülni a kemoterápiát - állítja egy új, mérföldkőnek számító tanulmány, amelyet a BBC News ismertetett vasárnap.