#képernyőidő


Sok fiatal évente 114 napot tölt a képernyők előtt – többet, mint az iskolában

A tizenévesek becslések szerint közel 8 órát bámulják az okoseszközöket naponta, de már az öt év alattiakat is egyre inkább érinti a digitális függőség – hívja fel a figyelmet Hortobágyi Ágoston digitális stratéga, aki szerint következmény lehet alvás- és hangulatzavar, koncentrációs nehézség, látószervi károsodás, elhízás és mentális betegségek is. A szakember néhány könnyen betartható szabályt is közreadott.


Mennyi időt internetezhet a gyerek?

Bár minden szülőnek magának kell beállítani ezt az időkorlátot a gyerekei sajátosságait figyelembe véve, néhány alapszabály támpontot adhat mindenkinek - mutat rá Bereczki Enikő ifjúsági és generációs szakértő A rejtélyes Z generáció című könyvében.







Akadt egy kis probléma az iPhone-ok új szülőbarát funkciójával

Vitathatatlanul hasznos funkció (főként a gyerekükért és a telefonszámláért aggódó szülők számára) az iOS 13.3-mal bevezetett újdonság, amellyel a felnőtt különféleképpen korlátozhatja csemetéjét az iPhone használatában. Kiderült viszont, hogy van egy kis hiba benne, és könnyen kijátszható az újdonság.




Napi 1-2 órát szabadna csak képernyő előtt ülni a gyerekeknek – különben könnyen elhízhatnak

Naponta legfeljebb 1-2 órát szabadna csak a különböző készülékek képernyői előtt tölteniük a gyerekeknek szórakozás céljából – írta friss közleményében a texasi székhelyű Amerikai Szívtársaság, rámutatva, hogy, ha a fiatalok túl sok időt töltenek képernyőnézéssel, akkor hozzászokhatnak az ülő életmódhoz, ami súlygyarapodáshoz és elhízáshoz vezethet.