Megnéztük a jövő autós kijelzőjét, ami nem hivalkodik, inkább szégyenlős
Ez az új fajta képernyő csak akkor látszik, ha ténylegesen szükségünk van az általa megjelenített tartalomra.
Ez az új fajta képernyő csak akkor látszik, ha ténylegesen szükségünk van az általa megjelenített tartalomra.
A Theatre Screen nevezetű hatalmas képernyő gombnyomásra nyitható le a plafonról.
Egy kínai megoldás egyszerre szabadíthat meg minket a magas javítási költségektől és az e-hulladékoktól: egy, a gyártáshoz hasonló eljárással ugyanis könnyedén javíthatóak lehetnek a meghibásodott OLED-kijelzők.
Az Apple rendszerint egy sor változtatást hajt végre minden évben az új iPhone-készülékeken, és a bemutató közeledtével ezek egyre világosabbá válnak, hiába próbálja hétpecsétes titokként őrizni őket a cég. Bizonyos tekintetben az idei lehet az iPhone történetének legnagyobb változása, már ami a töltőcsatlakozót érinti – de más érdekességek is várhatóak.
Ez nem egy újabb végletekig kihegyezett LED-es LCD televízió, hanem egy valódi OLED tévékészülék, mely igen kontrasztos képpel és nagy fényerővel veszi célba a pénztárcánkat. Kipróbáltuk a napelemes távirányítós Samsung S95C-t.
Az olasz gyártó új modelljeiben egész biztosan nem lesznek HyperScreen-szerű hatalmas műszerfali panelek.
Finoman fogalmazva sem hétköznapi látvány az a hatalmas színház Las Vegas központjában, ami kívülről egy hatalmas, gömb alakú LED képernyő – mindez pedig remek alapot biztosít különféle dolgok megjelenítésére.
Egyik jelentős szereplő sem költ többet az LCD-vel kapcsolatos kutatás-fejlesztésre, helyette az újabb, és egyelőre drágább képernyőtechnológiák terén várhatók előrelépések.
A mesterséges intelligenciával tudja felskálázni az alacsonyabb felbontású, így például 8K-s tartalmakat a kínai BOE új készüléke, bár egyelőre még nincs információ arról, hogy mindez mennyibe kerül majd.
Elszíneződhet az Apple Watch órák kijelzője a watchOS 9.5-re történő frissítést követően, erre panaszkodik sok felhasználó.
Az E Ink Spectra 6 nevű e-papír kijelző a jövőben elsősorban állóképek megjelenítésénél tehet majd nagyon jó szolgálatot.
Lehet, hogy a jövőben az Apple népszerű fülhallgatójának a tokján is megjelenik egy kijelző. Ez aligha lenne nagyobb egy Watch óráénál, így jó kérdés, mennyire lenne hasznos – és mennyivel dobná meg az eszköz árát.
Hetekkel a hivatalos leleplezés előtt helyet foglalhattunk a német gyártó megújult nagy divatterepjárójában, jövünk az eddig kényszerűen titokban tartott információkkal és tapasztalatokkal.
A különleges OLED érintőpanel elsősorban nagy felbontásáról és átlag feletti kontrasztarányáról ismerszik meg.
A 13,6 inches kijelzős modell mellett hamarosan egy 15,5 inches képátlójú variáns is érkezhet az Apple belépő laptopjából, így nem kell majd drágább Pro laptopot venni a nagyobb kijelzőért.
A Xiaomi 13 OLED kijelzője akár az 1900 nites fényerősség elérésére is képes, miközben a fogyasztása csökkent.
A Bloomberg információi szerint 2025-ben már kapni lehet majd olyan Apple Watch-okat, amikbe a házon belül fejlesztett MicroLED kijelzőt szerelik bele. Később az iPhone-okba is saját képernyő jöhet.
A Samsung új OLED panelje igazoltan eléri a 2000 nites fényerősséget, ami főleg kültéren jelenthet sokat.
Elemzői várakozások szerint az idei évben csökkenni fognak az Apple Watch-eladások a jelentős újdonságok hiányában, és a 2023-ban megjelenő órák esetében sem lesznek majd komoly áttörések. Ám a 2024-es Ultra modell több újdonságot is felvonultathat majd, és új szenzorokon is dolgozhat az Apple.
Az Asus készített egy újabb monitort a játékosoknak: a ROG Swift Pro Pg248Q inkább a képfrissítési gyakoriságra, mintsem a betekintési szögre vagy a színhű megjelenítésre fókuszál.