Megmutatta a Samsung, milyen kijelző lesz a jövőben a mobilokban, laptopokban
A Samsung egyszerre hajlítható és kinyújtható kijelzőket vitt el a Las Vegasban zajló CES 2023 technológiai szakkiállításra.
A Samsung egyszerre hajlítható és kinyújtható kijelzőket vitt el a Las Vegasban zajló CES 2023 technológiai szakkiállításra.
Több jel is arra utal, hogy az Apple bizonyos termékei hamarosan az iPhone-oknál már bevált kijelzőtechnológiára válthatnak.
A Corning újabb fejlesztéssel állt elő. A Gorilla Glass Victus 2 a mostanra megnövekedett mobilok kijelzőit is képes megvédeni a leesés okozta sérülésektől.
Az LG Display 2020 óta már Japánba és Kínába is szállított olyan átlátszó kijelzőket, amiket a metrószerelvényekbe szereltek be. Most Európa és Észak-Amerika felé terjeszkedne a vállalat.
Kiszivárgott információk szerint az iPhone 14 Pro és az iPhone 14 Pro Max esetében is használni lehet majd a mindig bekapcsolt kijelzőt.
A Samsung eredetileg év végén tervezett felhagyni az LCD típusú képernyőpanelek gyártásával, de előrébb hozták a gyárbezárást.
A Google nem árulta el, hogy mennyiért vette meg a Raxium nevű céget, de az biztos, hogy a vállalat hamarosan integrálni fogja a fejlesztéseit a Google-termékekbe.
Sokak meglepődésére a nemrég bemutatott Studio Display tápkábele állítólag nem távolítható el, és ezt maga az Apple írja. Azonban bebizonyosodott, hogy ez nem egészen így van.
Úgy hírlik, hogy fényerőben kiemelkedő teljesítményre lesz képes a várhatóan februárban bemutatkozó Galaxy S22 Ultra.
Ablakok helyett impozáns képernyőket építene a repülőgépek belsejébe az amerikai Rosen Aviation.
Nem kell sokat visszamenni az időben, ma már egy telefon is simán leveri az első, méregdrága plazmatévéket.
A villanyosítást viszont nem tudja elkerülni a Stellantis sportos hangvételű olasz márkája.
Az Apple valamikor szeptember és november között rántja majd le a leplet az új MacBook Prókról, de 2022-ig nem lehet majd őket megvenni.
Az Apple az újabb okosóráinál már bevezette az Always On Displayt (AOD), de a telefonoknál még nem. Ez idén megváltozhat.
A Samsung elmondása szerint a különleges panel minden irányba nyújtható, de a mögé rakott elektronikának így sem lesz baja.
A Royole újonnan bemutatott kijelzőtechnológiája nem csak abban kiemelkedő, hogy az átlagosnál hajlékonyabb. Ha nagyon akarjuk, más alakot is felvehet.
A kiszivárgott hírek szerint nagy a mozgolódás az összecsukható kijelzős mobilok piacán, több cég is a Samsunggal gyártatná le a saját készülékébe szánt panelt.
Egy dologban hasonlóságot mutathat majd az iPhone 13 a cég okosóráival: jön az androidos világban régóta ismert always on display.
Tovább próbálkozik az Apple, hogy lecserélje a klasszikus billentyűzetet, és valami újat alkosson helyette. A cég egy januárban előkerült szabadalmi terve szerint a billentyűket kijelzők váltanák fel.
Márciusban indítja el a Samsung Display az újfajta kijelző gyártását, amellyel már az idén érkező laptopokat is felszerelhetik a gyártók.