Ismét százmilliárdokat csoportosított át a kormány a költségvetésben
Az egyetemek kapták a legtöbbet, a támogatott fővárosi kerületek közé megint nem sikerült bejutniuk az ellenzéki vezetésűeknek.
Az egyetemek kapták a legtöbbet, a támogatott fővárosi kerületek közé megint nem sikerült bejutniuk az ellenzéki vezetésűeknek.
A polarizáció mindenütt a világon növekedett az elmúlt évtizedekben. Persze erre is lehet kényelmesen azt mondani, hogy a Fideszhez hasonló populista pártok jelenek meg, illetve Orbán Viktorhoz hasonló populista politikusok bukkantak fel. Egy ilyen érveléssel azonban még mindig saját önkörünkben mozgunk, írja szerzőnk, aki azt mondja, mérhetetlenül hiányzik a hazai politika nyilvános elemzéséből az okok rendszerszerű vizsgálata.
A postaládákat szórják meg az ingyenes propagandamagazinnal.
Szentkirályi Alexandra ismertette a kitöltők válaszait.
Hasszán Ahund lett az ideiglenes miniszterelnök, az Afgán Iszlám Emirátus alapítójának fia lesz a védelmi miniszter.
2016 márciusa óta rendre meghosszabbítják a válsághelyzetet, a legutóbbi szeptember 7-ig volt érvényben.
Két, egymásnak ellentmondó előterjesztést tárgyalt az atlétikai világbajnokság vétója ügyében a Fővárosi Közgyűlés, végül a "puhábbat" fogadták el, ami ad még egy utolsó esélyt a kormánynak, mielőtt tényleg vétózna a főváros.
Bár hangzatos Karácsony világbajnokság-vétója, a fővárosnak nem célja, de még csak nem is hatásköre lemondani az eseményt. A Fudan-ügyre lapot húzó ellenzéki városvezetés könnyen lehet, hogy egy jó kampányfogásért a maradék egyensúlyt is felborítja a kormányzattal, ennek pedig akár a budapestiek is megihatják a levét.
Az ellenzéki pártok lefoglalják magukat az előválasztással, a Fidesz alapvetően azt mantrázza majd, mint 4 éve ilyenkor, de mégsem lesz eseménytelen az őszi politikai szezon: összeül a törvénygyár, szárnyra kaphat a Pegasus-botrány, jöhet az újabb járványhullám, miközben erős lesz a kormányon a nemzetközi nyomás is.
Szokatlan módon szombaton tart kormányinfót Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter, élőben mutatjuk a kormány közlendőit.
Az agrárlobbinak engedett a kormány, mikor 170 milliárdot adott az öntözés bővítésére, azonban egyáltalán nem egyértelmű, hogy mindenütt és mindenáron az ivóvíz kilocsolása a megoldás a mezőgazdaság problémáira. Magyarországon a többség az azonnali megtérülést keresi, és az uniós támogatások sem kényszerítik gondolkodásra a termelőket azután sem, hogy ötödik éve sül ki a kukoricaültetvényük.
Az EP-képviselő szerint mindössze 9 milliárd forintba kerülne a program.
Jó lehetőség lehet a felsőoktatásba be nem jutott fiatalok számára az érettségi utáni szakképzés, annál is inkább, mert a kormány számos kedvezménnyel próbálja vonzóvá tenni ezt a tanulási formát.
Az egyházak támogatása is „a gazdaság újraindítását szolgáló előirányzatok” közé tartozik.
Az összes kérdést 9 igen és 2 nem szavazat mellett hagyták jóvá.
A világnézetek között sokkal mélyrehatóbb a vita, mint az a napi csatározásokból kitűnik, írja szerzőnk, aki ennek az állításnak számos dimenzióját mutatja be alábbi elemzésében. Vélemény.
A jelenleg püspökként dolgozó egykori csúcsminiszter interjúban fejtette ki véleményét a Fidesz állandó ellenségépítéséről, az emberi jogokról és arról, miért fontos, hogy az egyházban ne politizáljanak.
Szakmapolitikai intézkedések meghozatalához rendelkezésre állnak az adatok, már használják is, de publikálni csak akkor fogják, ha már lezárult a teljes kutatás.
Orbán többször is elmondta reggeli rádióinterjújában, hogy Brüsszel a gyermekvédelmi törvény miatt zsarolja Magyarországot. A Pegasus-botrányról egyetlen mondat hangzott el.
A renitens hatalmak nem térnek vissza az európai erény ösvényére, csak még jobban rázzák az öklüket, mármint hogy a nyugati bürokrácia és nagyképűség áldozatai, amivel azután maguk mögé tömörítik hazai híveiket.