Egyetlen magyar sincs egyedül?
Milyen állapotban van a szociális szakma? Milyen nehézségekkel küzd a koronavírus-járvány idején? Egy intézményvezető gondolatai az ágazatról a nehéz időkben.
Milyen állapotban van a szociális szakma? Milyen nehézségekkel küzd a koronavírus-járvány idején? Egy intézményvezető gondolatai az ágazatról a nehéz időkben.
Ennél is nagyobb veszteség várható a KPMG szerint, ha a bajnokságok nem folytatódhatnak.
„Köszönöm, amit értünk tesztek” – írta a brit graffitiművész legújabb alkotásához, amely Southampton központi kórházába került.
A koronavírus-járvány hazai és külföldi adatait, ha pusztán számok, nehéz követni. A HVG ezért elkészítette az alábbi infografikát, amely könnyen áttekinthető módon tájékoztat a járvány május 3-a, illetve 4-e előtti szakaszáról.
A hivatalos adatok szerint egy nap alatt 88-an vesztették életüket az országban.
A parancsszóra végrehajtott kórházkisöprés után újabb direktíva sokkolja a magyar egészségügyet: álljon át mindenki azonnal telefonos betegfelvételre, a személyes találkozókat pedig ütemezzék be 15 percenként. Az orvosok nehezen értik a döntést. Rájuk újabb adminisztrációs teher hárul, miközben jelentősen csökkenhet a rendelés alatt ellátott betegek száma, és akkor még ott a kérdés: ki fizeti a fertőzéseket kizáró tesztek árát?
A fertőzés halálos áldozatainak száma több mint 6500-zal nőtt egy nap alatt.
Mielőtt könnyíteni lehet, álljon készen az ország a legrosszabbra – ez az elv vezette az Orbán-kormányt az elmúlt két hónapban, amikor a vírus elleni védekezést az újranyitás feltételei megteremtésének rendelte alá. Vakrepülésbe kezdett az ország, felelősnek pedig bespájzolták a fővárost.
Baranyi Lajos immunológus úgy véli, az általa kidolgozott módszer képes lehet meggátolni a koronavírus-fertőzés által kiváltott túlzott immunreakciót.
A dél-koreai hírszerzés szerint azért tűnhetett el a nyilvánosság elől az észak-koreai vezető, mert tart a koronavírus-fertőzéstől.