#kötelezettségszegési eljárás

Minden eszközzel sakkban tartaná Orbánékat az EU

A teljes diplomáciai ellehetetlenülés fenyegeti Magyarországot, az év elején eddig soha nem látott módon bírálták az Orbán-kormányt, miközben Fellegi Tamás nyilvános kapitulációja sem volt elég ahhoz, hogy megnyugtassa a befektetőket. Az EU több fronton is vizsgálódik, kötelezettségszegési eljárás indul várhatóan az adatvédelmi ombudsman hivatalának megszüntetése miatt. A hvg.hu-nak azt írta az uniós alapjogi biztos irodája: az EU minden eszközzel igyekszik kikényszeríteni az alapjogok érvényesülését.




Megbüntetnek-e minket a Simor-affér miatt?

Egyelőre nem tudni, indul-e uniós eljárás hazánk ellen az MNB-elnök fizetésének csökkentése miatt, de akad, aki szerint akár milliárdos büntetésre is számíthatunk, mások szerint viszont az ügy el sem juthat az Európai Bíróságig.