Nem értett egyet azzal, hogy az egyházakat kézből etessék, távoznia is kellett
Platthy Iván Párbeszéd az emberért című önéletrajzi könyvében sok műhelytitkot megoszt arról, hogyan alakultak az állam és az egyházak kapcsolatai a '90-es években.
Platthy Iván Párbeszéd az emberért című önéletrajzi könyvében sok műhelytitkot megoszt arról, hogyan alakultak az állam és az egyházak kapcsolatai a '90-es években.
Több mint 100 kiállító, 500 művész több ezer alkotása 5 kontinens 25 országából – ezek az idei, immár kilencedik Art Market Budapest impozáns számai. Nagy nemzetközi sztárok is jönnek.
Október 1-én nyílik meg a Godot Kortárs Művészeti Intézet Óbudán, egy régi textilgyár területén. Ennek apropóján nyári portréinterjúnkat közöljük az ötletgazdával, Sáfár Zoltánnal.
Hartay Csaba: Köszönöm a befogadást! című könyve blogbejegyzéseiből és irodalmi lapokban is megjelent kishumoreszkjeiből állt össze.
Adam Kay Ez fájni fog című könyve egy rezidensről szól, akinek betegei vidámak voltak, mégsem volt ereje folytatnia a szakmáját.
Michael Fantának és Király Gábornak ez az első közös kiállítása, de látszik, hogy világlátásuk passzol egymáshoz.
Selmecbánya most kicsi ékszerdoboz, de volt idő, amikor Magyarország harmadik legnagyobb városa volt, Budát és Pestet is megelőzve.
A Mi történt Baby Jane-nel? című darabot Alföldi Róbert rendezésében mutatja be a Hatszín Teátrum.
A galéria művészköréhez tartozó, pályájukat kitartó következetességgel építő művészek állítanak ki a születésnapi tárlaton.
A pedofil papok tetteiről készült Isten kegyelméből című Francois Ozon-film dokumentált eseteket mutat be, vigyázva az áldozatok méltóságára.
Politikailag érzékeny filmeket készített, aztán politikailag érzékeny állásba került, majd méltatlan menesztésben volt része.
A múlt héten elhunyt operatőr-rendező tévésorozatával példátlan módon bántak el. A 25 részes filmjének sugárzását váratlanul, minden indoklás nélkül félbehagyták.
A szatmárnémeti ősbemutató után Budapesten is látható a Semmit se bánok.
Lőrinc László: 25 szelfi az Árpád-korból című könyve nem csak gyerekeknek és eminenseknek szól.
Hetvenkét évesen sem veszítette el alkotói dühét, gyilkos humorát az Ausztria lelkiismeretének tartott, Nobel-díjas író, Elfriede Jelinek. Donald Trumpról és a patriarchális világ erőszakkultúrájáról szóló véres paródiája, A királyi úton az év drámája lett Németországban. A magyarországi ősbemutatót a Katona József Színházban tartják.
Szép versek 1944 címmel írja s bővíti nagy ívű opusát trilógiává Zoltán Gábor. Az Orgia és a Szomszéd című korábbi két dokumentumregénye korántsem csak nyers naturalizmusával kólintotta fejbe olvasóit, hanem kérlelhetetlen szókimondásával is.
A Belvárosi Színház produkciójában az alaphelyzet nem, de a mondanivaló változott.
A demokratikus ellenzék egyik kulcsfigurája, a történelmi nevét dacos büszkeséggel viselő Rajk László saját jogán is alakította a történelmet. Barátjával és küzdőtársával, Konrád György íróval egy héten halt meg.
A múlt héten elhunyt Rajk László színes és kreatív építészi, látványtervezői munkáival több műfajban is maradandót alkotott.
„Ami kiszúrás, az néha szerencse vagy kedvezés.” A világhírű író életfilozófiája tapasztalaton alapult: itthon betiltott szerzőként nemzetközi szervezetek élén népszerűsítette a magyar irodalmat.