Lehet-e krumplit sütni a világűrben? Kipróbálták egy repülőn – videó
A görög Arisztotelész Egyetem kutatói arra voltak kíváncsiak, mikrogravitációs környezetben mi történne a sültkurmpliból kiszálló buborékokkal.
A görög Arisztotelész Egyetem kutatói arra voltak kíváncsiak, mikrogravitációs környezetben mi történne a sültkurmpliból kiszálló buborékokkal.
A módszer ígéretesnek tűnik, de még évekbe telhet, mire az eljárás megkapja a szükséges engedélyeket ahhoz, hogy elérhetővé váljon az állatorvosi rendelőkben, és az injekciókat is elő tudják állítani.
A társadalom 36 százaléka liberális: önbevallásos, emberi jogi vagy gazdasági megközelítésben, illetve ezeket átfedve – ez derül ki a Republikon Intézet elsőként itt, a hvg360-on publikált felméréséből. A liberálisok aránya nőtt az elmúlt 10 évben, de összetételük heterogén, sok mindenben nem értenek egyet. Mutatjuk, kik ők.
Már abszolút fölénybe kerültek a mobiltelefonok a hagyományos számítógépek és laptopok mellett – ez, és még sok más érdekesség is kiderült az NMHH legfrissebb, magyar internetezési szokásokkal foglalkozó kutatásából.
Az Informatikai, Elektronikai és Távközlési Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) szerint a mesterséges intelligencia és más diszruptív technológiák elterjedése jótékony hatással lesz a munkaerőpiacra, vagyis bizonyos területeken több munkaerőre lesz majd szükség. Ehhez azonban átképzésekre lesz szükség.
Jelentősen megnöveli a rákos megbetegedés kockázatát az asztma, mutatott rá egy friss, 360 084 beteg adatainak átvizsgálásával végzett elemzés.
A svájci Hydromea és a norvég Unplugged mérnökei közösen fejlesztik az Exray nevű robotot, amely képes autonóm módon dolgozni a víz mélyén úgy, hogy hónapokon át nincs szüksége töltésre vagy bármely más okból történő felszínre bukásra.
Mégsem a laborhús fogja megmenteni a Földet?
A legtöbb esetben mit sem törődnek a cégek a használtan értékesített routerek törlésével: sokszor úgy adják tovább azokat, ahogyan áramtalanították őket – derül ki az ESET kutatásából. Pedig ezzel komoly veszélynek teszik ki magukat és partnereiket is.
A NASA mérnökei a Voyager–2 biztonsági rendszere által használt energia egy kis részét átirányították, így az űrszonda mind az öt tudományos műszere működőképes marad 2026-ig.
Az amerikai Berkeley Labnál egy speciális labort hoztak létre. Ez lett az A-Lab, ahol a munka legnagyobb részét gépek végzik, és ami így 100-szor hatékonyabb lett, mint a hagyományos laborok.
Az Anthropic által tervezett Claude Next elképesztően erős lehet, azonban a megalkotása ehhez mérten rendkívül sok pénzbe kerül. Így most gyűjtenek. A cél az OpenAI legyűrése.
Sóki István Sándort március 23-a óta keresik, most a rendőrség a lakosság segítségét kérte.