Szijjártó: Képmutatás Magyarországot számon kérni
A külügyminiszter szerint „sumák dolog” a Magyarországnak szerződések szerint járó uniós forrásokat összekötni az illegális bevándorlással.
A külügyminiszter szerint „sumák dolog” a Magyarországnak szerződések szerint járó uniós forrásokat összekötni az illegális bevándorlással.
Orbán Viktor ma azt mondta, hogy tudomásul veszi az Európai Bíróság kvótaügyben hozott ítéletét, de kormánya nem változtat menekültpolitikáján. Vagyis nem veszi tudomásul. Vélemény.
Nem változtatja meg a menekültekkel kapcsolatos politikáját a kormány, de tudomásul veszi az EU-bíróság ítéletét a kvótaperben – mondta Orbán Viktor a Kossuth rádióban. A szokásos sorosozás mellett a kormányfő most több színes hasonlattal is élt a menekültkérdésről.
A jogi vitának vége – mondja határozottan Alexander Thiele, a göttingeni egyetem oktatója a Magyarország által indított kvótaperről, és tételesen cáfolja az Orbán-kormány érveit. Az államjog szakértője szerdán azzal tűnt fel a német sajtóban, hogy az európai jogrendszert fenyegető Csernobil-szintű katasztrófának nevezte, ha Budapest megtagadja az Európai Bíróság döntésének végrehajtását. A hvg.hu a jogászt a lehetséges következményekről és a kerítésért küldött magyar számláról is megkérdezte.
Amit az Európai Bizotttság elnöke szolidaritásnak tart, az Orbán szerint erőszak, ami nincs összhangban a magyar történelmi hagyományokkal. Így továbbra is követeli, hogy az EU fizesse ki a kerítést.
Lázár János szerint a kvótaperben hozott döntés igazi üzenete az, hogy Brüsszel dönthesse el, ki élhet Magyarországon. A kancelláriaminiszter elárulta, mikor épülhet meg a szuperkórház. Arról viszont nem volt hajlandó beszélni, hogy mi lesz Kósa Lajos frakcióvezető sorsa.
Szijjártó Péter az európai jog megerőszakolásaként értékelte az EU bíróságának döntését, majd büszkén bejelentette, hogy a kormány magasan tesz a demokrácia játékszabályaira. Véleménycikk.
Internetszerte nagy az öröm, mekkorát égett Orbán megint, ezt a csatát elvesztette. Dehogy vesztette el, most nyerte meg igazán. Vélemény.
Jó és fontos jel az Európai Bíróság ítélete a menedékkérők uniós tagállamok közötti elosztását szolgáló mechanizmusról, azt mutatja, hogy a menekültek ügyét csak európai szolidaritással lehet megoldani - mondta Thomas de Maiziere német belügyminiszter. A magyar kormánynak kemény üzenetet küldött.
"Nemcsak európai értékeinkkel, hanem az európai joggal is teljes mértékben összhangban van" - mondta a kvótaperben hozott döntésről Sigmar Gabriel külügyminiszter.
Más stílusban kommentálták a döntést, mint a magyar kabinet.
Cáfolta a sajtóértesülést az Európai Bizottság szóvivője.
Elfogadhatatlan a kormány számára a kvótaperben hozott döntés, azt politikai és nem jogi állásfoglalásnak tartja – jelentették be Szijjártó Péter és Trócsányi László miniszterek közösen, két órával a luxemburgi Európai Bíróság döntését követően.
Elutasította Magyarország és Szlovákia keresetét az uniós menekültkvóták ügyében az EU Bírósága, és ezzel meg is indult a hazai és a nemzetközi reakciócunami. A magyar kormány úgy látja, semmire nem kötelez az ítélet, ellenállunk, nem léphet egy menekült sem Magyarországra, aki valaha illegálisan lépett be Európába. Az Európai Bizottság új eljárást fog kezdeményezni várhatóan, erre készülünk. Kövesse a fejleményeket a hvg.hu-val.
Nem hozott meglepetést az Európai Unió luxembourgi bíróságának döntése: Magyarország és Szlovákia nem zárkózhat el az Európai Tanács 2015. őszi határozatától, és a két országnak ki kell vennie a részét 120 ezer menekült uniós szétosztásából. Megindultak már felénk a migránsok? Nem.