Ahol az orosz ortodox papokat az ivóvízhálózat érdekli: Kirkenes, a norvég kémváros
Halászok egyenruhában, kishajó a katonai övezetben: a norvégok is attól tartanak, hogy az oroszok provokálják őket.
Halászok egyenruhában, kishajó a katonai övezetben: a norvégok is attól tartanak, hogy az oroszok provokálják őket.
A rendőrség két férfit vett őrizetbe még tavasszal, egyikük több, magas beosztású képviselővel állhatott kapcsolatban. Rishi Sunak miniszterelnök szerint Kína beavatkozik a brit demokrácia működésébe, ami elfogadhatatlan.
Signal és Telegram appoknak adták ki magukat, és gyakorlatilag minden, a mobilon tárolt adatok elloptak azok a veszélyes kémprogramok, amelyek az ESET szerint Magyarországon is számos áldozatot szedhettek.
Fiatal, jövőbeni döntéshozók befolyásolása volt a célja annak az orosz szervezetnek, amelynek vezetőjét az FBI kémkedéssel vádolja – legalábbis a vád szerint. Az ügy főszereplője, Natalia Burlovina egy évente megrendezett esemény miatt került az FBI látókörébe, mert az amerikaiak szerint a Meeting Russia nevű program mögött az orosz titkosszolgálat állt. A fiatal külföldi meghívottak között egy magyart is találtunk.
Svédországban vádat emeltek Szergej Szkvorcov orosz-svéd kettős állampolgárságú férfi ellen, akit azzal vádolnak, hogy 2013 és 2022 között olyan bizalmas adatokat szivárogtatott ki az orosz katonai hírszerzésnek, amelyek biztonsági fenyegetést jelentettek Svédországra és az Egyesült Államokra nézve is,
A Biden-kormány fogolycsere-megállapodást kötött Iránnal, aminek keretében Irán az Egyesült Államokban bebörtönzött állampolgáraiért cserébe elengedi a részben iráni származású öt amerikait, valamint a teheráni kormány hozzájuthat ahhoz a hatmilliárd dollárjához, amelyet az amerikai szankciók részeként Dél-Koreában befagyasztottak.
Thomas H. május óta többször megkereste a bonni orosz főkonzulátust és a berlini orosz nagykövetséget, és együttműködést ajánlott fel, egy alkalommal pedig a munkája közben szerzett információkat is átadott.
Jószándékú dokumentumfilm mutatja be a „harmadik embert“, a 40-es évek fontos kémei közül az egyetlent, aki nem került börtönbe. A nagyon fiatal és nagyon tehetséges Ted Hall a világ sorsáért aggódva, meggyőződésből küldte Moszkvába az amerikai atomtitkot.
Ez már a tizenhatodik alkalom.
Az Egyesült Államok aggodalmának adott hangot, hogy a kínai titkosszolgálat a társadalom minden tagját felszólította a kémkedés elleni küzdelemre.
Lengyelországban sorra buknak meg az orosz kémek, de Magyarországon és Ausztriában könnyebb dolguk van, Svájcban pedig többé-kevésbé tartani tudták a pozícióikat. A háború kitörése után a diplomáciai fedésre épülő orosz hírszerzést ugyanakkor alapvetően meggyengítették Európában, Moszkva válaszul a technológiai hírszerzését erősítette: megszaporodtak a kibertérben zajló műveletek is, ezek egy része a független magyar médiát is érintheti. Sok orosz árulhatott el titkokat a nyugati szolgálatoknak, ez megmagyarázná, miért buktak le olyan illegális kémek, akik a háború előtt akadálytalanul tudtak dolgozni.
Mostantól kezdve nem lehet munkahelyi dolgokra használni az Apple eszközeit az orosz állami intézményekben, ugyanakkor a magáncélú felhasználás továbbra is engedélyezett.
A lengyel hatóságok több embert is lekapcsoltak, akik szerintük ugyanahhoz a kémkörhöz tartoznak.
Havanna és Peking arról folytat intenzív tárgyalásokat, hogy valamiféle kiképzőközpont jöjjön létre a szigetországban, ahol a kínaiak intenzív kémkedést folytatnak az USA-val szemben – értesült a Wall Street Journal. Washingtont azért aggasztja ez, mert Kuba alig 150 kilométerre van az Egyesült Államok keleti partvidékétől.
Komoly kémkedési kampányt indított egy kínai hackercsoport a Mandiant szerint, melyet fertőzött e-mailek útján terjesztettek a rosszindulatú felek, kihasználva a levelezés és mellékleteik szűrésére és elemzésére szolgáló eszközök hibái.
Az egykori jobbikos politikus valószínűleg nincs Európai Unióban, az utolsó információk szerint Moszkvában tartózkodik.
Robert Hanssent az FBI története legkártékonyabb kémjének nevezte. Halálának okát nem közölték.
Az orosz biztonsági szolgálat jelentése szerint az Egyesült Államok az iPhone-ok egy sebezhetőségét használta ki arra, hogy megfigyelje az orosz diplomaták telefonját. Az orosz vád úgy szól: az NSA az Apple tudta nélkül tömeges adatgyűjtést is végez.
Tíz jelenlegi vagy volt izraeli hírszerzőtisztet két magánrepülőgéppel szállítottak izraeli korházakba.
Az országban ritkák az ilyen súlyos ítéletek külföldi állampolgárok ellen.