100 milliárdnál is több a kórházak tartozása, osztályokat kell bezárni az eladósodás miatt
Az orvostechnikai beszállítókat képviselő szakmai szervezetek az Állami Számvevőszékhez fordulnak.
Az orvostechnikai beszállítókat képviselő szakmai szervezetek az Állami Számvevőszékhez fordulnak.
Pedig a Belügyminisztérium azt állítja, hogy már bármelyik kismama kérheti a vizsgálatot.
Január óta több mint két tucat esetben jelezték kórházak és egyéb egészségügyi intézmények, hogy bizonyos feladataikat nem tudják ellátni. Ezek között vannak rövid szünetek, mondjuk karbantartás miatt, de legtöbbjük hosszú, vagy határozatlan időre szól. Térképre tettük, hol vannak bajok a kórházi ellátással. Van olyan kórház, ahol hat feladatot adtak vissza.
Január elején már 20 kórház jelentett be leállást, most újabb tucatnyi intézmény jelezte, hogy nem tud ellátni bizonyos betegeket.
Azt mondja, ez ideiglenes intézkedés.
Révész János váltja a poszton a feltehetőleg a kórházak felduzzadt adósságállománya miatt leváltott Jenei Zoltánt.
Teljes foglalkoztatás, árbefagyasztás, állami támogatás – megannyi olyan gazdaságpolitikai eszköz, amely első pillantásra vonzónak és előnyösnek tűnik. Ám mindegyiknek vannak hátrányai is.
Drága, rossz ízű, gyenge minőségű, kevés: ezek a problémák újra és újra előkerülnek a közétkeztetés kapcsán.
A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) szerint fertőzések csak elszigetelten fordulnak elő.
Nincs áram, hiányoznak a gyógyszerek, és a speciális személyzet is.
A politikusok a Hamász támadássorozatában megsebesült izraelieket mentek volna meglátogatni, de mindkét kórházban dühös emberek fogadták őket, akik szerint a politikai vezetés felel a szombati tragédiáért.
Kimondottan az orvoslásra kihegyezett nyelvi modellen dolgozik a Google, amellyel a mesterséges intelligencia már ezen a területen is az emberek segítségére lehet.
Az intézmények jelentős tartozásai miatt válságtanácskozást hívtak össze a kórházi beszállítók.
A Fidesz–KDNP voksaival elfogadta az Országgyűlés az egészségügyi törvénycsomagot, amely féltucat állami kórházat és azok ingatlanait bízza egyetemi vagyonkezelő alapítványokra, szigorítja az orvosi esztétikai beavatkozásokat, és szűkíti az egészségügyben egyéni vállalkozóként dolgozók körét.
A kedvező járványügyi helyzet miatt.
Nincsen garancia arra, hogy az állam jobb gazdája lenne a szakrendelőknek, ezért számos önkormányzat attól tart, hogy romlana az ellátás színvonala az intézmények elvétele után. Félelmük nem alaptalan, a 2013-as államosítás alapján jól látszik, hogy az átvett intézményekre bezárás és amortizáció várhat.
Az új egészségügyi törvénycsomag szigorítaná az orvosi esztétikai beavatkozásokat, szűkítené az egészségügyben egyéni vállalkozóként dolgozók körét, viszont a mentőtiszteknek is lehetőséget adna arra, hogy halottvizsgálatot végezzenek. Szakértőkkel elemeztük ki, hogy észszerűek-e ezek az ötletek.
A Kórházszövetség konferenciáján Takács Péter arról beszélt, hogy át fogják nézni a kórházi közbeszerzések rendszerét, és a célok között emlegette, hogy leszorítanák a fekvőbeteg-ellátásban az ápolási napok számát.
Hiába fizet a kormány időről időre a kórházi beszállítóknak az intézmények tartozásai után, újra és újra eladósodnak az intézmények, ráadásul a költségvetésben nekik szánt pluszpénzt elviszi az infláció.