Egy teljes római város romjaira bukkantak egyiptomi régészek
A Luxor közelében felfedezett római kori település feltárása során számos érdekes leletre bukkantak, például fémkohókra is.
A Luxor közelében felfedezett római kori település feltárása során számos érdekes leletre bukkantak, például fémkohókra is.
Az „izraeli selyemút” néven is emlegetett kereskedelmi útvonal Indián, a Közel-Keleten és Egyiptomon haladt keresztül, és most az egykori szemét maradványaiban találtak érdekes leleteket.
Az elmúlt száz évben csupán száz olyasmi méretű meteoritot találtak az Antarktiszon, mint amilyenre nemrég a Chicagói Egyetem expedíciója bukkant.
Az amerikai Apollo-program során a tudósok csak kevés oxidált vasat találtak a Holdról hozott kőzetmintákban. A kínai Csang'o-5 mintáival más a helyzet.
A kínai régészek szerint ritkaságnak számít annak a temetkezési helynek a mérete, amit nemrég találtak meg Kínában.
Elkezdték feltárni a búvárok a 2014-ben megtalált HMS Erebus maradványait, és számos izgalmas leletre bukkantak, ami segíthet megérteni, mi történt a rejtélyes körülmények között elsüllyedt hajóval és annak elveszett legénységével.
Nem mindennapi lelet az a kézzel írt családfa, mely most került elő egy kínai faluból. Az 500 éves dokumentum számos történelmi információval szolgálhat a korábbi korok embereiről, azok szokásairól, de a környezetről is sokat elárulhat.
Új hangyafajt fedeztek fel a kutatók. A leletet még 1930-ban találták meg, de végig rosszul volt felcímkézve.
Az egyiptomi régészek ezúttal a Nílus-deltájában, Minúfijja tartományban végeztek ásatásokat, ahol ismét érdekes múmiákra bukkantak.
Minden egyes darabja megvan a leletnek, adminisztratív hiba történt.
Időszámításunk előtt 1700 körül készíthették azt a fésűt, amire kánaáni nyelven írták rá, hogy mire való.
Kenyeret és ostyát is süthettek abban a monostorban, amit az Egysült Arab Emírségekben találtak.
Több mint háromezer éves bronzkori leleteket, köztük bronztűt, miniatűr agyagkanalat, és feltehetően az egykori települést védő erődítés nyomait találták meg a régészek Jászszentlászló határában.
A pigmeusokként is ismert embercsoportról évszázadokon át beszéltek a tajvaniak. Kutatók most bizonyították, hogy valóban léteztek.
Az ezüstdénárokat ötven évig őrizték egy múzeumban, de egy hét évvel ezelőtti dokumentum szerint egy részük eltűnt.
A szív egy megkövesedett halé volt. Páratlanul jó állapotban maradt fenn.
A sírba egy 30-40 év körüli avar nőt temettek, valamikor a 600-as évek középső harmadában. A hely érintetlen volt.
Az ásatáson talált fog egy korai emberfajé lehet.
Indonéz és ausztrál kutatók Borneó szigetén találtak különös csontmaradványokat.
Három különböző korból származó leletekre bukkantak Törökszentmiklós határában a szolnoki Damjanich János Múzeum munkatársai – közölte Mali Péter, a múzeum régésze csütörtökön.