Kerti támfalnak szánta a köveket a csirketenyésztő, 240 millió éves, ritka leletet találtak bennük
A Arenaerpeton supinatus nevet kapta az a faj, amelynek nyomait évtizedekkel fedezték fel – a kutatók szerint ritka az ilyen lelet.
A Arenaerpeton supinatus nevet kapta az a faj, amelynek nyomait évtizedekkel fedezték fel – a kutatók szerint ritka az ilyen lelet.
A tudomány által eddig feltételezettnél ezer évvel korábban is jelen voltak már temetkezési szokások az emberek életében, erre utalnak egy 13 éves lány maradványai.
Egy 12-13 éves gyermekhez tartozhat az a kelet-kínai régióban talált állkapocscsont, melynek alapos vizsgálata után több kérdés is felmerült.
Érdekes leletet találtak régészek a megsemmisült városban, ráadásul bűnözőknek köszönhetően.
Az ősbálna letaszította a trónról a kék bálnát: 375 tonnát nyomhatott a nemrég azonosított ősbálna, a Perucetus colossus, így ez lehet a valaha volt legnagyobb élőlény a Földön.
A kés egy korabeli utazó személyes tárgyaként került 6000 kilométerre nyugatra a selyemúton át.
Több szempontból is különleges az a kéthegyű, fa fegyver, amellyel a korai ember vadászhatott – akár közepes méretű vadakat is el lehetett ejteni vele.
A Vatikán közelében egy reneszánsz palota udvara alatt bukkantak a római kori épületre.
Az emberek 27 ezer évvel ezelőtt, a korábban véltnél több ezer évvel hamarabb telepedhettek le az amerikai kontinensen – állítják kutatók, akik szerint ezt egy már kihalt állat, az óriáslajhárok csontjából készült díszek is bizonyítják.
A közép-hollandiai Tiel településen egy 4000 éves szentély maradványait fedeztek fel régészek egy ipari park melletti ásatáson – derült ki a város önkormányzatának honlapján közzétett szerdai közleményből.
A töredéket a grazi egyetemi könyvtár archívumában találtak, és 400 évvel korábbi, mint a legkorábbi eddig ismert lelet.
A nem mindennapi lelet egy mindennapi használati tárgy lehetett.
A londoni Francis Crick Intézet kutatóinak 4000 éves bronzkori sírokban fekvő maradványokból sikerült kimutatni a Yersinia pestis (Pasteurella pestis) jelenlétét.
Nevet vált az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér alkalmazása, a jövőben Egészségablak néven lesz megtalálható.. A több mint kétmilliószor letöltött alkalmazással már gyógyszert is ki lehet váltani, és hamarosan a leletek is elérhetők lesznek benne.
A régészek terrakotta figurákat – egyebek között egy delfinen utazó Erószt – találtak az eredetileg szübariszi görögök által alapított Paestum itáliai romvárosban, a műkincsek új betekintést nyújtanak az ókori város vallási életébe.
A korszak jobb megismerését segíthetik az olyan leletek, mint a mostani, 250 millió évvel élt kétéltűhöz köthető lábnyomok.
A térségben ritkának mondható puhatestű-maradványra bukkant egy fiú Wales egyik tengerpartjának sziklái között. A lelet nagyjából 200 millió éves lehet.
Egy titanoszaurusz tojása volt az, amit 1883 óta egy kőnek gondoltak a Londoni Természettudományi Múzeumban – derült ki az alaposabb vizsgálatokból.
Svéd kutatók még 2014-ben találták meg annak az ichtyoszaurusz néven ismert halgyíknak az egyik maradványát, ami azt mutatja, hogy az állat hamarabb élt, mint eddig gondolták.
Két-három éves korában pusztulhatott el az a medve, amelynek maradványait tökéletes állapotban őrizte meg a szibériai örök fagy.