A választások után tömeges leépítés jöhet a közszférában
A Nemzetgazdasági Minisztérium 5 milliárdot költhet létszámleépítések kezelésére.
A Nemzetgazdasági Minisztérium 5 milliárdot költhet létszámleépítések kezelésére.
A magyarországi létszámcsökkentés csak a kezdet volt?
A GE a veresegyházi gyárában foglalkoztatott munkavállalóinak majdnem 8 százalékát, közel 140 dolgozót érintő leépítést tervez – írta a Világgazdaság.
Pénteken az Opel Szentgotthárd Autóipari Kft. létszámcsökkentést indított el: körülbelül 100 kölcsönzött munkavállalóra nem tart igényt az üzemben dolgozók közül. A helyi szakszervezetnél a napi.hu-nak azt mondták, hogy egyetlen ember munkaviszonyát sem szüntetik meg, arról van szó, az autóipari társaság bizonyos embereket visszaküld a vele szerződött munkaerő-kölcsönző céghez.
Többezres leépítésekkel tudják csak fenntartani magukat a brit üzletek, miután a német konkurencia elkezdte lenyomni az árakat.
A nyíregyházi gyárat is érintik a Lego által bejelentett elbocsátások.
169 indiai éttermét zárja be heteken belül a McDonald’s. Eddig már negyven gyorskajálda rolóját húzták le a fővárosban, Újdelhiben és a többi bezárás is a hatalmas ország északi, északkeleti régióit érinti. Mi áll a biznisz befuccsolása mögött?
Kedden döntöttek a csoportos létszámleépítésről a bank igazgatóságában.
Jelentősen, 18,4%-kal csökkent a Magyarországon is érdekelt izraeli cég, a Teva profitja a második negyedévben, és 6,1 milliárd dollárt le kellett írnia rossz befektetések miatt. Lépni kellett.
Jövőre véget ér a Teva gödöllői korszaka. A kormány segítséget ígér a dolgozók újbóli elhelyezkedéséhez.
Sok álláshelyet azért szüntetnek meg, mert számítógépek is el tudják látni a feladatok egy részét.
Jó lenne, ha dolgoznának a nyugdíjasok, de ne az államnak kelljen kifizetni a bérüket – egyelőre ez hámozható ki a kormány szándékaiból.
Ha Nagy-Britanniának nem sikerül megállapodnia az EU-val, akkor Frankfurtba vagy Dublinba kell költözniük a Morgan Stanley dolgozóinak.
Főleg technikai-adminisztratív munkatársakat, de oktatókat is érintett a tömeges leépítés.
Dolgozói 10 százalékát elbocsátja a Telenor Magyarország, március 14-én derül ki, hogy kiket. Legkevésbé az ügyfelekkel kapcsolatot tartó alkalmazottaknak kell tartaniuk a leépítéstől.
A Magyar Nemzet írt arról korábban, hogy nagyarányú leépítésre készülnek, de az NGM szerint ez nem igaz.
Az elmúlt időszak ezres nagyságrendű kirúgásai után újabb csoportos leépítésre készül a Microsoft. De új embereket is felvennének.
Januártól jön a bürokrácia-csökkentés, 10-20 ezer állami dolgozót bocsáthatnak el – mondta a Figyelőnek Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökséget vezető miniszter helyettese. Arról is beszélt, hogy már a 2020-ig tartó jelenlegi uniós finanszírozási ciklus vége előtt is csökkenhetnek az EU-források a Brexit miatt.
Hónapokon át tartó tárgyalások után eladják a Népszava kiadási jogát a Marquard Mediának. Jövő héten a Marquard Média képviselői közlik majd az 50 fős szerkesztőségi és kiadói gárdával, hogy kiket vesznek át. Németh Péter főszerkesztő a hvg.hu-nak megerősítette az eladás hírét.
Káoszhoz vezetne a közigazgatásban egy több tízezer fős közalkalmazotti elbocsátás - mondta a Magyar Nemzetnek Csaposs Noémi, a Személyzeti Tanácsadók Magyarországi Szövetségének elnöke.