Magánnyugdíjpénztár: van, ahol tovább tartanak nyitva a nyilatkozók miatt
Zárás előtt fél órával 95 016 pénztártag nyújtott be nyilatkozatot arról, hogy a magánnyugdíjrendszerben kíván maradni.
Zárás előtt fél órával 95 016 pénztártag nyújtott be nyilatkozatot arról, hogy a magánnyugdíjrendszerben kíván maradni.
A Stabilitás Pénztárszövetség elnöke szerint akik a magánnyugdíjpénztár mellett döntöttek, azok végiggondolták, hogy miként képzelik az öregkori gondoskodást.
Az MSZP szerint a kormány az adórendszer igazságtalan átalakítása miatt bekövetkező bevételkiesést akarta mérsékelni, ezért döntött előbb a magán-nyugdíjpénztári befizetések átutalásának 14 hónapra történő felfüggesztéséről, majd a megtakarítások "lenyúlásáról".
A hétvégéig több mint húszezer jogfenntartó nyilatkozatot juttattak el a pénztártagok a vegyipari szakszervezethez (VDSZ). A nyugdíjbiztosító igazgatóságokon nincs fennakadás, Budapesten, a Fiumei úton - a legnagyobb ügyfélszolgálatnál - a portások osztják a sorszámokat, hogy az ügyintézést gyorsítsák.
Egy hónappal hosszabbítsa meg a kormány a magán-nyugdíjpénztári nyilatkozatok leadási határidejét - ezt kérte az MSZP. Azok, akik a magán-nyugdíjrendszerben szeretnének maradni, már csak ma nyilatkozhatnak erről. Ezt eddig csaknem 70 ezren tették meg - írja a Népszava és a Népszabadság.
Azoknak, akik a magán-nyugdíjrendszerben szeretnének maradni, már csak egy napjuk maradt arra, hogy erről nyilatkozzanak. Az ügyfélszolgálatok hétfőn este hat óráig lesznek nyitva.
Már a lengyel kormány is a nyugdíjpénzekből költekezne. A varsói tervek csak kozmetikázásnak tetszenek a magyar kormány hentesmunkájához képest, az ellenállás mégis érezhetően nagyobb - olvasható a Lengyelország ma blogon.
A Jobbik fenntartja korábbi javaslatát és továbbra is azt szeretné, ha a magán-nyugdíjpénztári vagyon államosításából származó bevételből forintosítanák a devizahiteleket - jelentette be az ellenzéki párt két országgyűlési képviselője pénteken Budapesten.
Pénteken és hétfőn a normál ügyfélfogadási időben lehet nyilatkozni arról, ha valaki magán-nyugdíjpénztári tag akar maradni.
Miért érdemes és kinek éri meg maradni a magánnyugdíjpénztárakban? Nehéz tanácsot adni, a maradóknak mindenesetre érdemes ügyelniük néhány fontos részletre. Megismételjük a legfontosabb tudnivalókat.
Kolláth György arra számít, hogy az Alkotmánybíróság elkaszálja a magán-nyugdíjpénztári rendszer átalakításáról szóló törvényt.
Még hat napja maradt az embereknek arra, hogy nyilatkozzanak: maradnak-e magánnyugdíj-pénztári tagok, vagy ellenkező esetben automatikusan átkerülnek a megtakarításaik az állami nyugdíjrendszerbe - nyilatkozta szombaton Kunhalmi Ágnes, az MSZP elnökségi tagja.
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) visszavonta a Kafetéria Önsegélyező Pénztár és az Egészségért Országos Önkéntes Nyugdíjpénztár tevékenységi engedélyét, és kezdeményezte a kasszák felszámolását.
Mintegy tízezer jogfenntartó nyilatkozatot juttattak el magán-nyugdíjpénztári tagok a vegyipari szakszervezethez (VDSZ) néhány nap alatt - tájékoztatta Székely Tamás, a VDSZ elnöke. Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság (ONYF) adatai szerint pénteken 12 óráig 30 807 magán-nyugdíjpénztári tag nyilatkozott arról, hogy a magán-nyugdíjrendszerben kíván maradni.
Szerda kora délutánig a több mint 3 millió pénztártag közül 20 862-en döntöttek a maradás mellett - írja csütörtöki számában a Világgazdaság.
Mivel külföldön csak a magánnyugdíj-pénztári törvényben meghatározott szűk körben, külképviselet hiányában pedig helyben egyáltalán nem lehet nyilatkozni a magán-nyugdíjpénztári tagság fenntartásáról, és közeledik a január 31-i határidő, szükséges lenne kiegészíteni a jogszabályt - állapította meg Szabó Máté, az állampolgári jogok országgyűlési biztosa.
Hiába zárta ki a kormány a pénztártagokat a magyarországi társadalombiztosítási rendszerből, ha a tagok külföldön kezdenek dolgozni, más országok társadalombiztosításában továbbra is szerezhetnek szolgálati időt, amelyet itt Magyarországon is figyelembe kell venni - írja a Világgazdaság.
Közeledünk a határidőhöz, amíg minden érintettnek el kell döntenie, hogy marad-e magánnyugdíjpénztár-tag, vagy visszatér az állami nyugdíjrendszerbe. A bizonytalanságot a pénztárszövetség egy kalkulátorral igyekszik oldani, de így is sokan úgy érzik, nehéz jó döntést hozni. Ráadásul számos kérdésre nem is egyértelmű a válasz.
Kevesen döntöttek eddig a magánpénztárak mellett, noha a tagok nyolc százaléka decemberben még biztosnak mondta, hogy nem hagyja magát átíratni az állami rendszerbe.
A magán-nyugdíjpénztári tagok közül kedden estig 13.854-en jelentették be, hogy ebben a rendszerben kívánnak maradni, a legtöbb nyilatkozatot Budapesten nyújtották be - tudatta az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság (ONYF).