A cukoripar és a fura helyi műgyűjtők miatt tűntek el a waterlooi csata halottjai
Egy belgiumi padláson fedezték fel egykori porosz katonák maradványait és négy elesett brit csontjai is előkerültek.
Egy belgiumi padláson fedezték fel egykori porosz katonák maradványait és négy elesett brit csontjai is előkerültek.
Az egykoron Magyarország területét is borító ősi tengerben különleges porcoshalak éltek, ezek maradványait vizsgálják. Tehéncápákat, tüskéscápákat, világítócápákat és kutyacápákat is találtak, melyek leszármazottai mai is megtalálhatók a tengerekben.
Egy friss felfedezés szerint a jelenkori fajok – garnélarákok, rovarok, pókok – ősei uralhatták a tengereket 470 millió éve. Ezek némelyike ráadásul a kétméteres hosszt is elérhette.
A körülbelül 80 ezer évvel ezelőtt élt vombatfaj közeli rokona a mai példányoknak, a különbség a méretben és a fejük formájában keresendő.
A 25 éves David Koeniget 2020 februárja óta keresték.
Radiokarbonos vizsgálatok alapján egy nemzetközi kutatócsoport arra jutott, hogy a belgiumi Spy-barlangban talált csontok jóval idősebbek annál, mint eddig gondolták.
Még a lövedéket is megtalálták, amelyik a katona halálát okozta.
A férfi udvarán talált emberi maradványokat elkezdték megsemmisíteni.
A kontinenst elsőként körbe hajózó és annak nevet adó angol tengerésztiszt, Matthew Flinders (1774–1814) maradványait azonosították a régészek London egy hajdani temetkezőhelyén a HS2 nagysebességű vasúti hálózat építési munkálatainak keretében.
Egy izraeli lap úgy tudja, még nem találtak maradványokat.
Megszólalt az autó tulajdonosa.
A világ legöregebb, mintegy 3,77-4,29 milliárd éves mikroorganizmusának maradványaira bukkant a londoni University College (UCL) szakemberei vezette nemzetközi tudóscsoport Kanadában. A fosszília a legöregebb földi életformák egyikének közvetlen bizonyítéka.