Némethné ma szalmát éget
Átadják ma a pécsi erőmű 24 milliárd forintból épült új biomassza-tüzelésű blokkját Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter részvételével.
Átadják ma a pécsi erőmű 24 milliárd forintból épült új biomassza-tüzelésű blokkját Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter részvételével.
Csaknem 2,5 millió berlinit várnak az urnákhoz helyi népszavazáson vasárnap a német fővárosban, hogy döntsenek a nagyváros energiaellátásának jövőjéről.
Nagyjából egymilliárd forintos uniós támogatást nyert két vállalkozás ahhoz, hogy 2300 méter mély kutat fúrjon a 95-100 fokos termálvíz kiemeléséhez. A maradék 2,5 milliárdot pénzügyi befektetők biztosítják.
Az elektromos energia ára Németországban idén nyáron megawattóránként mínusz 100 euróra zuhant, azaz az áramtermelő cégeknek ennyit kellett fizetniük a hálózatüzemeltetőknek, hogy átvegyék tőlük a megtermelt energiát. Ez azért következhetett be, mivel annyi energia érkezett a szél- és a napenergia-forrásokból, hogy nem volt szükség a hagyományos erőművek termelésére.
Gáz helyett termálvízzel fűtenék a jövőben Mosonmagyaróváron a távhőhálózatra között lakásokat; uniós pályázaton közel egymilliárd forintot nyert egy projektcég, amely jövőre kezdené a 2300 méter mély kút fúrását – írja szerdai számában a Kisalföld.
Az amerikai Earthship a teljesen hálózatfüggetlen otthon, a fenntartható tervezés és kivitelezés megtestesítője. A fenntartható megélhetés sincs figyelmen kívül hagyva ebben a szellemes épületben. A ház, amely fűti és hűti magát anélkül, hogy egy fillért is kellene közüzemi díjakra fizetni.
Jó befektetés volt tiszta energetikai technológiákkal foglalkozó vállalatokba fektetni a pénzt, derül ki az Ernst&Young legutóbbi tanulmányából.
Korlátozza a megújuló energiaforrások állami támogatását a cseh kormány - mondván: a terheket nem bírja az ipar és a lakosság. Nem a zöldenergiát, az extra támogatást fogják vissza.
Borsodban árválkodik Északkelet-Magyarország egyetlen szélerőműve. Bár a villamosenergia-rendszer a jelenlegi országos kapacitások három-négyszeresét is tudná kezelni, 2006 után egyszerűen leálltak a hatósági engedélyek kiadásával, a meglévőket pedig gyakran bírságolják. A felsőzsolcai magányos szélturbina jól szemlélteti a hazai szélenergia-ipar állapotát.
Évente 250 MWh-nyi napenergiából nyert áramot ad el közvetlenül a partnerének az ALTEO úgy, hogy nem kér hozzá állami ártámogatást. A megoldás új frontot nyithat a megrekedt zöldenergia-termelős beruházások előtt.
Az ABB 200 db elektromos jármű gyorstöltő-állomás szállítására kapott megbízást a Fastned társaságtól Hollandia egész területére kiterjedően. Így 2015-re 50 kilométerenként áll majd rendelkezésre elektromos jármű gyorstöltő szolgáltatás az országban.
Nyár eleje óta már napkollektorok fűtik a Kispesti uszoda medencéinek vizét. Az uszoda felújításának második üteme lezárult, mintegy 80 millió forintos uniós pályázati támogatásból az intézmény energetikai korszerűsítése valósult meg: 80 napkollektort szereltek fel.
Az rendben van, hogy ha kiderül: túl nagy áldozatot követel a drasztikus zöldenergia-termelők telepítése, és ezért átgondolja egy kormány a napenergia-támogatási koncepcióját. De az kin segít Spanyolországban, ha az eddig az egyik legnagyobb megújuló forrásokat felhasználó szektort bedöntik?
Miközben elvitathatatlan eredmények mutatkoznak a zöld energia előretörésében, az olcsó palagáz, és részben – abszurd módon – a megújulók térnyerésének köszönhetően, a zöld energia élharcosa, Európa több országában is nő a szén-dioxid-kibocsátás.
Százhetvenöt Siemens szélturbinából áll a világ jelenlegi legnagyobb vízparti szélparkja, melyet július negyedikén adtak át. A 630 megawatt összteljesítményű „London Array” szélerőmű-park félmillió angol háztartás áramigényét képes biztosítani. A környezetbarát technológia évente 900 000 tonnával képes csökkenteni a világ széndioxid-kibocsátását.
A 700 négyzetméteres üzemcsarnokban gyógyászati segédeszközöket gyártanak. A csarnok és a hozzá kapcsolódó irodaház a napokban készült el a bólyi ipari parkban. Az ingatlan fűtését termálvíz, melegvíz-előállítását napkollektorok biztosítják
A következő öt évben 40 százalékkal nő a megújuló energiaforrások felhasználása, a tiszta forrásokból előállított energia globális aránya 2018-ra elérheti a 8 százalékot a Nemzetközi Energiaügynökség szerint. A szervezet úgy véli, 2016-ra a megújulókból több elektromos energiát állítanak elő, mint atomerőművekből.
Transzamerikai útjának negyedik, utolsó előtti szakaszát teljesítette szombaton a világ első, kizárólag napenergiával működő kísérleti repülőgépe, a Solar Impulse.
Az energiapiac magánkézben, a brit kormány mégis megtriplázta a megújuló energiás támogatásokat. A szigetországban atomerőművet is építenének, de az elsődleges cél az alacsony szén-dioxid-kibocsátású technológiák versenyhelyzetének biztosítása. A lakossági energiaárak csökkentéséhez a kulcs az energiahatékonyságban rejlik, mondta a hvg.hu-nak a brit energia- és klímaügyi miniszter. A múlt pénteken Budapesten tárgyalt Edward Davey szerint ennek jogszabályi alapját és ösztönzőit a kormánynak kell megteremtenie.
Felülvizsgálják a megújulóenergia-hasznosítási cselekvési tervet, és ennek során figyelembe veszik a folyamatosan fejlődő technológiákat, ugyanakkor a Magyarország által 2020-ra vállalt célkitűzés, a 14,65 százalékos megújulóenergia-részarány az energiafelhasználásban változatlanul megmarad - mondta Horváth Attila Imre, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) zöldgazdaság fejlesztésért és klímapolitikáért felelős helyettes államtitkára.