#menekültek



"Minél magasabb a kerítés, annál aktívabbak lesznek az embercsempészek"

A kormány bejelentése alapján a migrációs nyomás növekedése miatt egy méterrel megnövelik a határkerítés magasságát, nem sokkal azután, hogy többször alakult ki tűzharc a szerb-magyar határ környékén, a migránsok legfőbb átkelési pontjainál. Az átjutás nehezítése lassíthatja a kerítésmászást, de teljesen megállítani valószínűleg nem fogja, az embercsempészek viszont sokkal többet kaszálhatnak. A hvg.hu-nak Walter Kemp és Ruggero Scaturro, a migrációs útvonalakat kutató két szakember adott interjút.












„Mit mondasz, amikor egy lány elmeséli, hogyan robbantották fel az apját a születésnapi buliján?”

Két hónapig ostromolta az orosz hadsereg Mariupolt, a város leghosszabb ideig kitartó pontja, az Azovsztal acélgyár csupán május elején esett el. A háború előtt félmilliós városban azonban jelenleg is élnek ukránok, borzalmas körülmények között. Az is kérdéses, mi lesz azokkal, akik Nyugat-Ukrajnába menekültek a harcok elől: egy részük ugyan kapott lakhatást, azonban szeretnének visszatérni otthonaikba.