„Mindenkinek van otthona. Nekem ez Magyarország”

Szomáliában született, de Magyarországot tekinti otthonának az év magyar modellje címet elnyerő Rea Milla, aki bár tehetné, nem akar külföldre költözni, még akkor sem, ha nehezen élte meg a kormány menekültellenes plakátkampányát.

  • HVG HVG
„Mindenkinek van otthona. Nekem ez Magyarország”

Rea Millát 14 éves korában az apja pénzért és állatokért eladta feleségnek egy idősebb férfihez. Egy évig utazott Szomáliából Iránon, Törökországon, Görögországon és Szerbián át, míg végül Magyarországra ért. A HVG-nek adott interjúban azt mondta, végül azért maradt itt, miközben a menekülttársai tovább utaztak Svédország és Németország felé, mert elfáradt, és nem akart ismét embercsempészek miatt veszélybe kerülni. „Itt azt mondták, biztonságban vagyok, és ha akarok, maradhatok. Ez elég volt” – mondta az életét meghatározó döntés pillanatáról.

Rea Milla megtanult magyarul, leérettségizett, magyar állampolgárságot szerzett, szerepelt a 2018-as Könnyű leckék című filmben, idén májusban pedig a Fashion Awards Hungary díjkiosztó gálán ő lett az év modellje. Közben pedig nevet váltott, mert Szomáliából megfenyegették.

A HVG-nek adott interjúban azt mondta, a kormány menekültellenes kampányát nehezen élte meg, de úgy tapasztalta, hogy „akik a menekültellenes plakátokat készítik, akik a gyűlölködő kommenteket írják, azok vannak kevesebben.” Arra a kérdésre, hogy gondolkodott-e már azon, hogy sikeres modellként külföldön folytassa az életét, Rea Milla azt mondta:

Modellként dolgoztam már több helyen eddig is, de mindenkinek van otthona. Nekem ez Magyarország. Akármennyire mondogatták is egyesek, amikor nemrég megnyertem az év modellje díjat, hogy miért nem magyar lány nyert, nekem akkor is ez az otthonom.

A teljes interjút a HVG e heti számában és a hvg360-on lehet olvasni.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.