OLAF: A görög parti őrség és a Frontex illegálisan toloncolja vissza a menedékkérőket Törökország felé
Nagyon súlyos jelentést készített az OLAF.
Nagyon súlyos jelentést készített az OLAF.
A támogatásra azok jogosultak, akik rendelkeznek ideiglenes tartózkodási engedéllyel.
Több ezer ukrán gyerek tűnt el a háború alatt, jelentős részüket nem találták meg. Az ukrán önkéntesek az ostromlott városokban, föld alatti pincékből is üzemeltették a keresőszolgálatot, ennek eredménye, hogy sikerült sok gyermeknek nyomára bukkanni, de a többségüket még mindig keresik. Egy európai ernyőszervezet az EU-s tagállamok felelősségére is felhívta a figyelmet.
Szomáliában született, de Magyarországot tekinti otthonának az év magyar modellje címet elnyerő Rea Milla, aki bár tehetné, nem akar külföldre költözni, még akkor sem, ha nehezen élte meg a kormány menekültellenes plakátkampányát.
A rendőrségtől háromszázan kértek ideiglenes tartózkodásra jogosító igazolást.
Elképesztő fegyverarzenált foglaltak le a egy szerb származású szlovák férfi rajkai birtokán. 25 éve nem volt ekkora fogás Magyarországon. A lőfegyvereken, lőszeren, számszeríjon kívül rengeteg kábítószert és készpénzt is találtak. Már az FBI is nyomoz.
Szlovjanszkban hat hete nem folyik víz a csapból, a gázellátás régebb óta szünetel.
Lakosságarányosan a legtöbb ukrajnai menekültet Csehország, Lengyelország és Észtország fogadta be.
A szolvén belügyminiszter szerint a migráció a modern társadalmak része, a politika feladata, hogy ez biztonságos keretek közt, legálisan történjen.
A szerb „NER” számos tekintetben hasonlít a magyarra, ám menekültek elleni propagandafront megnyitására már semmi szükség. Nemcsak felesleges, de egyenesen a rezsim érdekeit sértené a túlzott habverés. Nincs a szerbiai társadalomnak egyetlen olyan szegmense sem, amelyet ne a rezsim emberei uralnának. Vélemény.
Meglepő ténnyel szembesültek Norvégiában: az országos egészségügyi rendszerből származó adatok szerint a bevándorló anyák gyermekeinél átlagon felüli az autizmus kockázata.
Az emberek tudják, hogy a visszatérők magas száma nem azt jelzi, Ukrajna tényleg biztonságos. Tudják, hogy haborúban érkeznek vissza, és ennek ellenére haza akarnak menni. Riportunk a lengyel-ukrán határról.
Egy 16 éves lány súlyos állapotban került kórházba.
A festményt Balla Zsolt fotóriporter egy, az ukrajnai háború kitörése utáni napokban készített képe alapján álmodták falra az alkotói.
Két hónapig ostromolta az orosz hadsereg Mariupolt, a város leghosszabb ideig kitartó pontja, az Azovsztal acélgyár csupán május elején esett el. A háború előtt félmilliós városban azonban jelenleg is élnek ukránok, borzalmas körülmények között. Az is kérdéses, mi lesz azokkal, akik Nyugat-Ukrajnába menekültek a harcok elől: egy részük ugyan kapott lakhatást, azonban szeretnének visszatérni otthonaikba.