Lövöldözés tört ki egy orosz kiképzőbázison, tizenegy katona meghalt
Egy, az ukrán határhoz közel eső kiképzőbázison két támadó lövöldözni kezdett. 11-en meghaltak és többen megsérültek. Saját katonatársaikkal végeztek a támadók.
Egy, az ukrán határhoz közel eső kiképzőbázison két támadó lövöldözni kezdett. 11-en meghaltak és többen megsérültek. Saját katonatársaikkal végeztek a támadók.
Vannak azonban, akik szerint teljesen természetes a hajléktalanok besorozása.
A felszabadult pénzekből inkább a mozgósított katonáknak vásárolnak felszerelést, hasonló döntésre készülhetnek a moszkvai hatóságok is.
A két orosz menedéket kért Amerikától.
A Putyin által múlt szerdán elrendelt részleges mozgósítás óta a szélrózsa minden irányába menekülnek az emberek Oroszországból. A Deutsche Welle riportere fiatalokkal találkozott Kazahsztánban és arról faggatta őket, milyen reményekkel érkeztek a közép-ázsiai országba. A Berlinben élő magyar Ildikó pedig Szentpéterváron élő barátjáról mesélt, akinek múlt pénteken Finnország felé sikerült átlépnie a határt. A Deutsche Welle riportja.
A mozgósítás bejelentése óta sok orosz állampolgár döntött úgy, hogy elhagyja Oroszországot. A legtöbben légi úton teszik ezt.
Az orosz elnök szerint nem engedhető meg a jövőben, hogy olyanokat hívjanak be harcolni, akiket nem lett volna szabad.
Nem tartja valószínűnek, hogy a Putyin által elrendelt mozgósítás miatt rövid távon komoly tiltakozási hullám indulna Oroszországban, mégsem pesszimista Andrej Losak emigrációba kényszerült orosz újságíró, dokumentumfilmes.
„Egy különleges hadműveletet be lehet fejezni, de egy háborút csak megnyerni vagy elveszíteni lehet, és a nyilvánosság tudja, hogy épp melyikről van szó” – mondta Michael Kofman katonai szakértő, aki az orosz-ukrán háború legújabb fejleményeit elemezte a War on the Rocks biztonságpolitikai oldal podcastjében.
Mozgáskorlátozottakat is besoroztak volna Oroszországban, a Spiegel szerint a CIA már hetekkel korábban figyelmeztette a német kormányt, hogy az oroszok arra készülnek, hogy felrobbantják valamelyik gázvezetéket a Balti-tengeren. Ez volt a „népszavazás” utolsó napja. Összefoglaló.
Az egyik legfelkapottabb átkelőhelyet a grúz–orosz határon található Verhnij Larsz jelenti, ahol hosszú kilométereken át torlódó kocsisor alakult ki.
A Kreml elismerte, hogy a folyamatba becsúsztak hibák, és megígérte, hogy kijavítják azokat.
Bár az orosz védelmi minisztérium szerint a mozgósítás nem hivatott korlátozni az állampolgárokat szabad mozgásukban, ám erről úgy néz ki, hogy senki nem szólt a határőröknek.