szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Vlagyimir Szolovjov szerint nem szabad összekeverni a zenészeket bevonultató idióták bírálatát Vlagyimir Putyin kritizálásával, ez utóbbit nagyon nem tartja ajánlatosnak.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Ritka pillanat következett be az orosz állami média életében, az ismert propagandista, Vlagyimir Szolovjov (képünkön Putyinnal) a mozgósítás közben vétett hibákat olvasta a rendszer fejére – írja a CNN.

„Azokat az idiótákat, akik zenészeket vagy kismillió betegség által kínzott embereket, esetleg a nyilvánvaló tiltás ellenére diákokat vonultatnak be a seregbe, nem csak meg kellene büntetni, hanem őket kellene elsőkként a frontra küldeni” – mondta Szolovjov az orosz állami televízióban. „Azt azonban nagyon nem ajánlanám senkinek, hogy a mi legfőbb parancsnokunkat próbálja diszkreditálni” – tette hozzá jelezve, hogy Putyin személyét a hagyományos „jó cár” eszmeiségéhez híven (miszerint a birodalomban történő hibákért nem az uralkodót, hanem a kétbalkezes, ne adjisten gonosz tanácsadóit terheli a felelősség – a szerk.) semmiféle bírálat nem érheti.

„Ha pedig kiderülne, hogy a részleges mozgósítást felügyelők közül valaki szemet hunyt ezek fölött, azt az elképzelhető legszigorúbb módon kell megbüntetni” – jelentette ki az orosz tévés.

Vlagyimir Szolovjov munkássága nem ismeretlen Oroszország határain kívül sem, ennek köszönhetően fel is került a szankcionált oroszok listájára, többek között a Comói-tó mellett fekvő luxusvilláját is lefoglalták, ami igen érzékenyen érintette. A tévés ugyan még 2013-ban felszólalt a Krím annektálása ellen, ám azt követően az orosz háborús propaganda egyik arcává vált, maga Putyin is kitüntette igyekezetéért.

Az orosz–ukrán háború eseményeit követő hírfolyamunkat alább találja:

Szeptember harmincadikán jelentheti be Putyin a megszállt területek elcsatolását - élőben az orosz-ukrán háborúról

Az orosz propagandasajtó nyolcvan százalékos részvételi arányokról számolt be Luhanszkból és Donyeckből is, azonban hogy ebből mi igaz, az ellenőrizhetetlen. Egy szinte biztosnak tűnik: Oroszországon kívül nem lesz sok ország, ami elismeri a "népszavazások" eredményeit. Oroszország közben elengedte a kémkedéssel vádolt, vlagyivosztoki japán konzult.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Világ

Az orosz propaganda része, hogy a külüggyel támadják a nyugati sajtót

Oroszország háborús narratívájának erősítése, valamint az európai közhangulat befolyásolása lehet a célja annak, hogy az orosz külügyminisztérium neki nem tetsző európai sajtótermékek konkrét cikkeit bírálja, ahogy tette ezt legutóbb a hvg.hu-val és a Népszavával. Amikor korábban Olaszországban játszotta ezt el az orosz külügy, Róma határozott jelzést küldött nekik, mondván, Moszkva tartsa tiszteletben a sajtószabadságot.