Kitalálták a tudósok, hogyan lehet biztonságosan begyűjteni az űrszemetet
A Utah-i Egyetem mérnökei szerint egy mágnessel meg lehetne oldani, hogy az űrszemét ne jelentsen problémát a jövőben.
A Utah-i Egyetem mérnökei szerint egy mágnessel meg lehetne oldani, hogy az űrszemét ne jelentsen problémát a jövőben.
A csillagászok évtizedek óta vizsgálnak különféle égi struktúrákat. Az egyikre most születhetett magyarázat.
Az amerikai tudósok egy 20 tesla erejű mágneses teret létrehozó szerkezetet alkottak meg.
Amerikai kutatók szerint óriási változást hozhat a tumorok elleni harcban egy mágnesterápiás sisak, amely az első ilyen tesztben több mint ígéretes eredményt hozott.
A tényellenőrző oldalak szerint semmilyen alapjuk sincs azoknak a videóknak, melyekben mágnes segítségével próbálnak ráakadni a „titokban” befecskendezett mikrochipekre.
Az Apple újabb telefonjában lévő mágneses egység nincs jó hatással a beültetett orvosi eszközökre. Igaz, ez nem csak az iPhone 12 esetében van így.
Olyan apró mágneses robotokat fejlesztettek ki amerikai mérnökök, amelyek a baktériumokhoz hasonlóan ki tudnak lépni a véráramból, hogy gyógyszert szállítsanak a tumorba vagy a betegség uralta területre.
Valószínűleg nem tartották be az előírásokat abban a helyiségben, ahol az úgynevezett MRI-vizsgálatokat végezték. Egy orvost és a kórház egy másik munkatársát őrizetbe vették.
Az orvosok szerint óriási szerencséje volt annak a skizofrén indiai férfinak, akinek csaknem kétórás műtéttel sikerült megmenteni az életét, miután lenyelt több száz szöget, és földet is evett. Kalkuttában operálták meg, a műtétet és az eltávolított gyomortartalmat fotókkal, videóval dokumentálták.
Az elmúlt hetekben a papírtól kezdve a gyémántig még sok más anyaggal próbáltak megállítani egy hidraulikus présgépet, végül egy különleges mágnesnek sikerült.
Jelenlegi állapotában a Svájcban készített mágnes egyelőre csak prototípus, de új korszakot nyithat a mini adathordozók világában.
Kisméretű, lenyelhető alkatrészek, túl erős mágnes – ilyen hibákat találtak a fogyasztóvédelmi szakemberek, amikor mágneses gyerekjátékokat ellenőriztek. Összesen harmincnyolc terméket vizsgáltak meg, nyolc ezek közül nem volt megfelelő.
Tudósok készülnek elszállíttatni egy tizenöt méter széles elektromágnest több mint ötezer kilométer távolságba, földön és vízen át az Egyesült Államokban. Az út várhatóan egy hónapnál is tovább tart.
A mágneses mezőknek általában csak a hatását láthatjuk, egy művész azonban megkísérelte "szabad szemmel láthatóvá" tenni őket. Íme Carsten Nicolai vizuális művész alkotása egy képen, majd egy rövid videós anyagban.
Vonzza a mágnes a boltokban kapható gabonapelyheket - ez terjed az interneten. Több videó is azt próbálja bebizonyítani, hogy fémpor van a reggeli ételben. A Híradó elvégeztette a kísérletet egy szakértővel.
Kulcscsenő macska keserítette meg jó pár ember életét London északkeleti részén. Az állat öt hét alatt legalább 26 lakás- és kocsikulcsot lopott el portyázgatásai során - akaratlanul.
Francia kutatók új módszert dolgoztak ki a szívroham következményeinek őssejtekkel való kezelésére: a szív fölé beültetett mágnes segítségével vonzzák oda a vasoxidos nanorészecskékkel kezelt őssejteket a károsodott szívizomhoz.
Vasat fogyasztó, ezáltal biológiai mágnessé váló baktériumok alkalmazásával épülhet fel a jövő bioszámítógépe - számolt be róla a BBC hírportálja.
Különleges képességgel bír egy fiatal testvérpár a szerbiai Gorjin Milanovac városában: David Petrovics és Luka Lukics teste mágnesként vonzza a fémből készült tárgyakat. Fém evőeszközöket testükre helyezve, azok hintázás közben sem esnek le a fiúk testéről.
Paul Dirac fizikus még 1931-ben megmondta: elméletben létezhetnek egypólusú mágnesek, ennek bizonyítására azonban hetvennyolc évet még várni kellett. A berlini BHZ energia- és anyagkutató intézet kutatói azonban a Science szaklapban publikálták tanulmányukat: létezik csak északi vagy csak déli pólusú mágnes, olvasható mindez a Science Daily oldalán.