Budapestre jön az EBESZ sajtószabadság-képviselője
Dunja Mijatovic keddi látogatásán találkozik Kovács Zoltán kormányzati kommunikációért felelős államtitkárral és külügyminisztériumi tisztségviselőkkel.
Dunja Mijatovic keddi látogatásán találkozik Kovács Zoltán kormányzati kommunikációért felelős államtitkárral és külügyminisztériumi tisztségviselőkkel.
Az Európai Bizottságban még folyik a magyar médiatörvény elemzése, a munka távolról sem fejeződött be - közölte hétfőn az uniós végrehajtó testület.
Kumin Ferenc politológus blogja legfrissebb bejegyzésében a Médiatanács függetlenségével foglalkozik.
A médiatanács tagjaként Koltay András az alábbi interjúban tagadja, hogy a médiatörvény adta felhatalmazással élve, „rá akarnának rontani” a sajtóra. Mint kifejti, ők a sajtószabadságra esküdtek fel, ráadásul egy demokrácia nem nélkülözheti az ellenzéki sajtót, magának ártana egy kormányzat, ha fellépne ellene. Amúgy is hiú ábránd az internet, a Facebook és a számtalan tévé csatorna korában politikailag egyszínűsíteni a médiát, de ez nem is szándéka a médiahatóságnak. Ha Brüsszel mégis elutasítja a médiatörvényt, a következmények kiszámíthatatlanok.
A Der Spiegel Cserbenhagyva címmel közöl cikket a magyar médiatörvényről friss számában, alcímében rámutat: a legnagyobb magyarországi médiumok nyugati cégek tulajdonában vannak, ám ezek csak visszafogottan tiltakoznak az új jogszabály ellen.
Első olvasatban az Európai Unió bizottsága rendben lévőnek találta a magyar médiatörvényt, és csak kisebb módosításokat fog javasolni – írja a Magyar Nemzet az Európai Bizottság egy magát megnevezni nem kívánó munkatársára hivatkozva.
Rendkívüli ülést tart hétfő este Strasbourgban a magyar médiatörvény ügyében az Európai Parlament (EP) polgári szabadságjogokkal, valamint igazságügyi és belügyi kérdésekkel foglalkozó bizottsága (LIBE), a kulturális bizottság közreműködésével.
Rendkívüli ülést tart hétfő este Strasbourgban a magyar médiatörvény ügyében az Európai Parlament (EP) polgári szabadságjogokkal, valamint igazságügyi és belügyi kérdésekkel foglalkozó bizottsága (LIBE), a kulturális bizottság közreműködésével.
Csak bátorság! címmel közölt interjút vasárnap Schiff Andrással a Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.
Ha a Médiatanács és az NMHH tagjai komolyan gondolják a szólás, a vélemény és a sajtó szabadsága melletti kiállásukat, akkor támogatják a médiatörvény visszavonását - írja a Médiatanács közleményének állításait részletesen cáfoló válaszában a Szól a rádió nevű Facebook-csoport.
Árt az Európai Unió szavahihetőségének az új magyar médiatörvény - írta a Der Standard című liberális osztrák napilap szombati kommentárjában.
Magyarországon 2011-ben is sajtószabadság van - jelentette ki szombaton a fideszes Deutsch Tamás, aki szerint az elfogadott médiatörvény továbbra is olyan jogszabályi keretet határoz meg, amely garanciáját adja a sajtó szabadságának.
A Fidesz által elfogadott médiatörvényt újabb bírálat érte Németországban, ezúttal egy konzervatív politikai vezető révén.
Fölösleges tesztelni a magyar médiatörvényt az EBESZ sajtószabadság-képviselője szerint, hiszen az alapvetően nincs rendben.
Intellektuális hisztéria a haza ellen címmel közölte bécsi tudósítója írását a konzervatív Frankfurter Allgemeine Zeitung a médiatörvény bírálói elleni kampányról.
Tüntetést tartottak jogvédők, újságíró-szervezetek és felsőoktatási hallgatók pénteken este Bécsben a magyar médiatörvény ellen a magyar nagykövetség előtt, és támogatásukat fejezték ki az ugyanaznap Budapesten és Pécsen zajló tüntetések mellett.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) és a médiatanács három pontban egyetért a tüntetőkkel, így kiáll a szólás, a vélemény és a sajtó szabadsága mellett, ugyanakkor a kiáltvány három pontját "cáfolni kénytelen" - közölte a két szervezet péntek este az MTI-vel, reagálva a Kossuth téren demonstrálók kiáltványára.
A rádióért - amely szombat éjfélkor eltűnik az éterből - az LMP és a Jobbik is szót emelt. A médiatanács szerint azonban a Katolikus Rádió maga sem kérte jogosultságának meghosszabbítását.
A hvg.hu tudósítója szerint több ezren gyűltek össze a pénteki tüntetésen a Parlament előtt, amelyet a Facebookon hirdettek meg a sajtószabadságért. Kisgyerekektől az idősekig szinte minden korosztály képviseltetette magát a rendezvényen, amely fél hét után pár perccel ért véget. Újabb demonstrációt is meghirdettek ugyanakkor: január 27-ére.
Egy ellentüntető is részt vett a pécsi, médiatörvény elleni tüntetésen péntek este - értesült a Hírszerző. A megmozduláson 250 ember tiltakozott.