Kétszer is majdnem a kínai űrállomásba csapódtak Elon Musk műholdjai
A veszélyes közelség miatt a modulnak „megelőző ütközéselkerülést” kellett végrehajtania. A kínaiak be is panaszolták a Tesla és a SpaceX első emberét.
A veszélyes közelség miatt a modulnak „megelőző ütközéselkerülést” kellett végrehajtania. A kínaiak be is panaszolták a Tesla és a SpaceX első emberét.
A Space Forge nevű brit űripari vállalat mikrogravitációs környezetben gyártatna olyan termékeket, amiket a Földön sokkal nehezebb.
A Spacecom 51 százalékának megvásárlásáról a 4iG-vel írt alá szándéknyilatkozatot a cég.
Az amerikai Space Force tábornoka szerint bár jelenleg az Egyesült Államok áll az első helyen az űrversenyben, az étvized végére Kína veheti át a vezetést.
Egyre nagyobb a „forgalmi dugó” az orbitális pályákon, és ami a Földön csak kellemetlen, az az űrben kifejezetten veszélyes. Minél előbb felismerjük, hogy a műholdakat ütközésveszély fenyegeti, annál jobb – ebben már robotok is segíthetnek.
Ne higgy el semmit, amíg a Kreml nem tagadja – ez a mottója az egyik legismertebb Putyin-kritikus Twitter-oldalnak, a Darth Putinnak. A mondás igazsága az utóbbi napokban ismét bebizonyosodott, Moszkva igencsak belezavarodott az űrfegyverkísérletekkel kapcsolatos magyarázkodásba. A közjátéktól független is rengeteg jel utal arra, hogy a vezető katonai hatalmak egyre inkább lehetséges hadszíntérként tekintenek az elvileg békés világűrre.
Az oroszok még november közepén semmisítették meg a Kozmosz 1408 műholdat a világűrben, amiről több vizualizáció is készült.
A programot a Szfera-projekt keretében bonyolítják le. Már 2024-től működhet.
Műholdak elleni rakétát teszteltek az oroszok, az akció nyomán rengeteg törmelék keletkezett.
Oroszország és Amerika már hosszabb ideje kísérletezik olyan űreszközökkel, melyekkel műholdakat lehet hatástalanítani. Úgy fest, ebből a versenyből Kína sem akar kimaradni.
Egy rejtélyes objektum szorosan követi a kínai Sicsien-21 nevű műholdat, amit a múlt hónapban állítottak pályára. A szerkezet nem információt gyűjt, hanem űrszemetet, ami még furcsábbá teszi az esetet.
Az Amerikai Meteor Társaság (AMS) mintegy 80 jelzést kapott az égbolton feltűnt, de már zuhanó szerkezetről. Pedig nemrégen állították munkába.
Az ausztrál Cuava-1 műhold küldetésének célja, hogy a Földön fel lehessen készülni az erősebb napkitörések által okozott hatásokra.
A tervek szerint október közepén indul, és 12 évig lesz úton a NASA Lucy nevű űrszondája. Ha minden jól megy, a Naprendszerünkkel kapcsolatban is fontos információkhoz juthatunk.
Útnak indították hétfőn Kaliforniából a Landsat-9 műholdat, a legújabb tagját annak az amerikai műholdsorozatnak, amely évtizedek óta vizsgálja a természeti és emberi hatásokat a Föld felszínén. A műholdak feladata, hogy biztosítsák a folyamatos megfigyeléseket a klímaváltozás korában.
Tűzgömbként ragyogott a kaliforniai égbolton a Firefly Aerospace kísérleti rakétája, miután egy hiba miatt menet közben szétrobbant. A cég korábban együttműködési megállapodást kötött a NASA-val.
A Measat-3 mintegy 15 évnyi szolgálat után hibásodott meg, a Boeing szakembereinek pedig nem sikerült rájönniük, mitől adta meg magát a szerkezet.
Évente nagyságrendileg 300-400 nanoműhold kezdi meg munkáját, ezek közül a C3S platformja a legújabb kisműholdak egyike. Az űridőjárást fogja figyelni.
A tűzvész füstjét a Krasznojarszki terület mintegy ezer településén és lakókörzetében is lehet érezni.
A földi mágneses mező az utóbbi időben nem teljesen úgy működik, ahogy kellene, de a jelenséget nehéz megfigyelni. Egy műholdakkal foglalkozó társulás azonban véletlenül megoldást talált erre.