A világ legnagyobb kereskedelmi műholdját viheti az űrbe a SpaceX
A Jupiter-3 kereskedelmi műhold építése késik, így leghamarabb 2023 elején indulhat útnak.
A Jupiter-3 kereskedelmi műhold építése késik, így leghamarabb 2023 elején indulhat útnak.
A Starlink meglehetősen magas havidíj ellenében kínál internetszolgáltatást Magyarországon.
Térítésmentesen lehet keresni a Magyarországról készült Sentinel-űrfelvételek között a Földmegfigyelési Információs Rendszer (FIR) projekt keretében kialakított eFöld Portálon.
Az amerikai űrhaderő (Space Force) szerint valós a kockázat, hogy az ukránok előbb-utóbb nem tudják majd használni a GPS-t.
Az űrben egyre több műhold kering, ami még további növeli a kiberbiztonsági incidensek kockázatát.
A Föld körül zajló űresemények közül többet még csak alig érteni. Ezek közé tartozik az úgynevezett elektroneső is, melynek egy új forrását azonosították a témában jártas kutatók.
A műhold küldetése a tervek szerint legalább öt évig tart. A német kormány mintegy 300 millió eurót (110 milliárd forintot) biztosított a projekthez.
Az ukrán hadsereg drónos osztaga, az Aerorozvidka már több katonai sikert ért el, köszönhetően annak, hogy a Starlink műholdas internetét tudja használni.
A nyugati szakemberek még most is gyűjtik a bizonyítékokat, de a tisztségviselők már arról beszélnek, hogy az orosz katonai hírszerzés, a GRU az invázió első napjaiban feltörhette a műholdas kommunikációt kínáló amerikai Viasat rendszerét.
A brit kormány minden ötletet bevet, hogy csökkentse a szigetország károsanyag-kibocsátását. E törekvések egyike egy különleges erőmű megépítése, amelyet űrbéli körülmények közt működtetnének.
A Kijevben élő Oleg Kutkov állítása szerint 10 másodperc alatt rácsatlakozott a hálózatra, amelyet a minap élesített Ukrajna felett a SpaceX.
A OneWeb nevű brit cég 36 műholdját pénteken vinné a világűrbe egy Szojuz rakéta, a jelen állás szerint azonban ez elmarad.
A SpaceX nagyjából 40 műholdja fog a következő napokban megsemmisülni a légkörben, így a most rögzítetthez hasonló jelenetekre lehet majd számítani.
A SpaceX a Starlink segítségével érné el, hogy a januári vulkánkitörés után újra legyen stabil internetkapcsolat Tongán.
Az Európai Űrügynökség (ESA) és a Clean Space nevű kezdeményezés új feladattal bízott meg egy berendezést: odafönt fog szerelgetni, újraindítani és más műholdak pályára állításában segíteni.
A Peking-3 műholdat még 2021 júniusában bocsátotta fel Kína, a teljesítményéről pedig most számoltak be a mérnökök.