Vannak, akik már kipróbálták, milyen internetet szórnak a SpaceX műholdjai
A SpaceX katapultált minket a 21. századba – így összegezte a Starlink-hálózattal kapcsolatos első tapasztalatait a Washington állambeli Hoh törzs.
A SpaceX katapultált minket a 21. századba – így összegezte a Starlink-hálózattal kapcsolatos első tapasztalatait a Washington állambeli Hoh törzs.
Véget ért a műegyetemi fejlesztésű zsebműhold Föld körüli pályán végzett missziója: a SMOG-P a sűrűbb légkörbe érkezve szeptember 28-án megsemmisült – közölte a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME).
Az elkövetkező évek fontos küldetése, hogy az emberiség minimális szintre csökkentse a mesterséges eredetű metánkibocsátást, amely a klímaváltozás egyik beindítója. A feladatot egy különleges műhold is segíti.
Lakott település közelében ért földet a Kínai Nemzeti Űrügynökség (CNSA) Long March-4B (Hosszú Menetelés-4B) rakétájának első fokozata.
A NASA GOES-16 nevű időjárási műholdja percenként rögzítette, hol tart épp a Laura hurrikán, majd az adatokból a Wisconsini Egyetem kutatói állítottak össze egy videót.
A rég nem működő OGO-1 műhold a hét végén fog porrá égni az atmoszféra felső rétegeiben.
Magyarország négy év múlva utolérhet olyan államokat, mint Afganisztán, Azerbajdzsán, Bulgária, Banglades, Görögország vagy Türkmenisztán. A felsoroltak annak példái, hogy az ismert űrhatalmakon kívül is jó néhány ország üzemeltet már saját műholdakat.
Rendkívül sikeres az állami közbeszerzéseken a Mészáros-közeli 4iG, amely az űrt is megcélozza.
Stratégiai szempontból nem igazán van választásunk, versenybe kell szállnunk – mondta a magyar műholdprogramról Jászai Gellért, a 4iG többségi tulajdonosa.
A 12 méteres USV-n egyetlen ember sem tartózkodott, mégis remekül haladt a munkával. Távolról, az űrből irányították.
A szerkezetet működtető cégek közt a 4iG is ott van. A műhold kormányzati és tudományos kutatási feladatokra is alkalmas lesz – közölték.
Több olyan műholdfelvételt is kiadott a NASA, amelyeken a bejrúti robbanások helyszíne látható. A képek több okból is fontosak.
A legtöbb űrszemetet és egymástól való távolságát csak bizonyos napszakban, főleg sötétben lehet megfigyelni. Egy új eljárással mindez viszont nappali fény mellett is lehetségessé válik.
Cirka 10 milliárd dollárjába kerül az Amazonnak, hogy internettel lássa el előbb az Egyesült Államok, majd talán a világ szürke zónáit. A cég a SpaceX-hez hasonló módszerrel fog dolgozni.
A szerkezet egy ideje már ott keringhet az űrben, de az első teszteket csak most végezték el vele – ezt állítja legalábbis az Egyesült Államok.
Az amerikai űrparancsnokság szerint Oroszország július közepén már kipróbált egy műholdelhárító fegyvert.
Az NROL-129 jelű küldetés keretében több műholdat is pályára állított az Egyesült Államok. Azt azonban, hogy miért tették ezt, titok.
Az is kiderült: hiába a védőintézkedések, ha egy tó melegszik, jobban fog algásodni.
A Tienven-1 nevű műhold, és a rajta lévő távirányítású eszköz legalább hét hónapig utazik majd. Az Emírségek űrhivatala is júliusban küld szondát a Marsra.