Megint felküldik a Szojuzt
Megérkezett a Francia Guyanában található kourou-i Európai Űrközpontba a SES-15 műhold, hogy felkészítsék az áprilisban tervezett fellövésére a Szojuz fedélzetén.
Megérkezett a Francia Guyanában található kourou-i Európai Űrközpontba a SES-15 műhold, hogy felkészítsék az áprilisban tervezett fellövésére a Szojuz fedélzetén.
Az Európai Műsorszolgáltatók Szövetsége vetette fel, hogy mi lenne, ha az oroszok Ukrajnából kitiltott versenyzője műholdon keresztül venne részt az idei, kijevi versenyen.
Az Európai Műsorszolgáltatók Szövetsége próbál közvetíteni Ukrajna és Oroszország között. A két ország vitája kezd egyre kínosabbá válni.
Az új űreszköz a diktatúra katonai tevékenységét deríti fel.
Több mint nyolcszor annyi műholdat küldene az űrbe a SpaceX, mint amennyi most összesen kering a Föld körül. A cél: mindenkinek legyen szélessávú internete.
Az amerikai Boeing jelenleg 150 millió dollárért gyárt le egyetlen műholdat, az új technológiával viszont ennek töredékébe kerülhetnek majd az eszközök.
Az Indiai Űrkutatási Hivatal (ISRO) a költségcsökkentés jegyében küldött fel egyszerre 104 kis műholdat egy rakétával. De azért látványosságnak sem utolsó, ahogy Föld körüli pályára állították őket.
Az Indiai Űrkutatási Hivatal csökkentené a költséget, ezért több mint 100 műholdat lőnek fel egyszerre. Az oroszok és az amerikaiak is elbújhatnak emögött a teljesítmény mögött.
Leállt több atomóra az Európai Unió saját műholdas navigációs rendszere, a Galileo egyes műholdjain, ez azonban nem befolyásolja a szolgáltatás működését – jelentette be szerdán az Európai Űrügynökség (ESA).
Az eddigi legfejlettebb időjárás-megfigyelő műholdat lőtte fel az Egyesült Államok az űrbe.
Repülőgép, műhold vagy akár hordozórakéta darabja is lehet az a nem kis tárgy, ami Mianmar északi részén, egy hatalmas robaj kíséretében hullott alá az égből.
Nem is kis darab zuhant az ázsiai ország északi részére, a helyiek azt hitték, kitört a háború.
Jövő márciusban, Indiából lövik fel az űrbe a Canon fényképező műholdját.
Lyukat ütött egy apró, ismeretlen részecske az Európai Űrügynökség (ESA) Sentinel-1a műholdjának napkollektorán.
71 milliárd forintot költöttek rá, de a tervezett három év alatt egy hiba miatt csak négy hónapig működött a japán Hitomi műhold. A sztori nagy blamázs a NASA-nak és más kutatócsoportoknak is.
A januári nukleáris tesztet és februári műholdindítását méltatta Észak-Korea diktátora a Koreai Munkáspárt kongresszusának pénteki megnyitóján. Hasonló pártrendezvény harminchat éve nem volt a világtól elzárt országban.
A kutatóeszköz körül kisebb darabok észlelhetők, és nincs kapcsolat.
Meghibásodott a navigációs rendszer a Metyeor-M-1 nevű orosz meteorológiai műholdon, ezért az eszkök most irányítás nélkül kering.
Az új módszerrel nemcsak az űrszemét mennyisége csökkenne, de alkalmazása jóval olcsóbb is lenne, mint fellőni egy új műholdat.