A Nemzeti Pedagógus Kar elnöke szerint semmi gond nincs Pintér Sándor terveivel
Horváth Péter szerint nem valószínű, hogy valaki az új szabályok miatt hagyná el a pályát.
Horváth Péter szerint nem valószínű, hogy valaki az új szabályok miatt hagyná el a pályát.
A Nemzeti Pedagógus Kar elnöke osztott meg újabb részleteket a tanárok formálódó teljesítményértékelési rendszeréről.
Nem volt szó a tanártüntetésekről a szombati kormányülésen a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke szerint.
A PDSZ szerint, ha kormány a Nemzeti Pedagógus Karral tárgyal, az gyakorlatilag olyan, mintha saját magával egyeztetne.
Bár Havasi Bertalan szerint a miniszterek gazdasági és energiabiztonsági ügyekről tárgyaltak, az oktatás is szóba kerülhetett.
Egy felmérés szerint több ezer pedagógus nem vette fel eddig az oltást. Ez pedig egyes intézményekben a feladatellátást veszélyezteti majd.
Horváth Péter szerint ma a nemzetgazdasági átlagbért egy pedagógus 61 éves korára éri el. A tanárok bérhelyzete nem lesz jobb az Orbán által bejelentett 10 százalékos béremeléstől, hiszen a minimálbér több mint 20 százalékkal fog emelkedni.
A miniszterelnök szerint nem mindenki pedagóguspárti az országban, de azért elkezdték oltani a köznevelésben dolgozókat. A Nemzeti Pedagógus Kar elnökét, Horváth Pétert a hvg.hu podcastjában, a Fülkében pár órával azután kérdeztük erről, hogy megkapta az oltást. És kiderült az is, milyen forgatókönyvek léteznek az érettségi lebonyolítására.
A Nemzeti Pedagógus Kar elnöke szerint akár iskolabezárásokra is fel kell készülni.
Horváth Péter elnök szerint jó, hogy maradt két napjuk a felkészülésre, bár az ő javaslatuk az lett volna, hogy az iskolák saját hatáskörben is dönthessenek az online oktatás bevezetéséről.
Több forgatókönyvön is gondolkodnak az iskolák arról, hogyan is nézhet ki a következő tanév, azonban ehhez – többekkel folytatott beszélgetés alapján – támpontokat nem kapnak. A Nemzeti Pedagógus Kar elnöke azt mondta, az ő részvételével a köznevelési munkacsoportnak nem volt még olyan ülése, amelyen megvitatták volna a lehetőségeket. Tovább erősíti a bizonytalanságot, hogy a tanév rendjéről szóló rendelet több hónapos csúszásban van.
Bár az utóbbi időben csökkent a fiatalkorú bűnelkövetők száma, az Orbán-kormány szeptembertől nyugdíjas rendőrökből és civilekből kiképzett iskolaőröket vezényel az oktatási intézmények egy részébe. Szakemberek szerint ennél jobb megoldás is lett volna az iskolai erőszak megelőzésére, de a kormány a népszerűbbet választotta.
A testület szerint nincs sok idő a felkészülésre, de egyes javaslatok betartásával zökkenőmentes lehet az újrakezdés.
Mind a Nemzeti Pedagógus Kar, mind a Pedagógusok Szakszervezete üdvözli a kormány döntését az oktatási intézmények megnyitásáról. Azért maradtak még kérdőjelek.
A járványhelyzet miatt a korábbi éveknél is nagyobb fejtörést okozhat idén a szülőknek, hogy oldják meg gyerekeik nyári felügyeletét, hiszen az éves szabadságuk nagy részét sokan - kényszerből vagy önként - már mostanra kivették, pedig még véget sem ért a tanév. A kormány korábban halvány ígéretet tett rá, hogy keres valamilyen megoldást a nyári gyerekfelügyeletre. Sokaknak viszont nemcsak a szünidőre, hanem már most szüksége lenne valami alternatívára a jelenlegi, nem túl vonzó ügyeleti csoportok helyett. Újranyitnak-e még júniusban az iskolák? Jövő hétre eldőlhet.
A megajánlott jegyet több iskolaigazgató is szorgalmazta, de a korábbi tervekből ez hiányzott.
Megyei konferenciákat szervez a kormány által létrehozott pedagóguskar az alaptantervről, talán még a miniszteri biztos is ott lesz, ha tud.