Aphrodité feltartott középső ujja miatt perelik a Focus-t
A német Focus magazin szerkesztőségét pereli hat görög, mert 2010. februári címlapsztorijukban Aphrodité szobrát feltartott középső ujjal ábrázolták a görög válság metaforájaként.
A német Focus magazin szerkesztőségét pereli hat görög, mert 2010. februári címlapsztorijukban Aphrodité szobrát feltartott középső ujjal ábrázolták a görög válság metaforájaként.
A bajor CSU képviselője hangoztatta: az alkotmány "tartalmazza az egész nemzetközi jogot, az EU alapjogi chartáját, a népcsoportokra és kisebbségekre vonatkozó, világszerte legjobb jogszabályokat, valamint központi alkotmányos célkitűzésként az európai egyesülés melletti határozott elkötelezettséget".
A sztrájk mellett döntött a német mozdonyvezetőket tömörítő GDL szakszervezet tagjainak a 90 százaléka, miután az elmúlt hetekben több figyelmeztető munkabeszüntetést tartottak.
Nyolcvanhét éves korában elhunyt a német színész és tévéműsor-vezető, Hellmut Lange.
Paul a jóspolip után a németek újabb sztárt ünnepelnek: Heidit, a bandzsa oposszumot.
Jövőre is folytatódik a lendületes német gazdasági fellendülésből táplálkozó "foglalkoztatási csoda" - mondták a német nagybankok vezető közgazdászai a dpa hírügynökségnek.
Egy 64 éves német férfi befalazta magát házának pincéjébe, ahonnan csak úgy jutott ki újra, hogy átütötte a szomszéd pincét leválasztó falat.
Világcsúcsot állított fel egy elektromos meghajtású gépkocsi, amikor kedden egyszeri feltöltéssel tette meg a München és Berlin közötti 600 kilométeres utat.
Az európai biztonság jövőjét célzó partnerségről kezdett tárgyalásokat hétfő este Nicolas Sarkozy francia és Angela Merkel német államfő. Az este folyamán csatlakozik hozzájuk Dmitrij Medvegyev orosz elnök.
Egyre többen vesznek fel félmillió eurónál nagyobb fizetést Németországban a közpénzzel stabilizált bankoknál; egy vasárnapi lapjelentés szerint már 200 olyan bankmenedzser van, aki több mint 500 ezer eurót visz haza évente.
Német iszlamista szélsőségeseket, köztük egy magyar származású fiatalembert tartóztatott le a török rendőrség - közölte pénteken a ZDF német közszolgálati televízió.
Meggyaláztak mintegy száz német I. és II. világháborús katonasírt az elzászi Guebwiller temetőjében - közölte pénteken a helyi prefektúra.
Németország több tartományának állami kórházaiban, illetve klinikáin kezdtek sztrájkot hétfőn az orvosok.
Mementó-sorozatunkban, amelyben sorsfordító évekre és azokhoz kapcsolódó kerek évfordulókra emlékszünk, ezúttal a rendszerváltás egy húsz évvel ezelőtti napját idézzük fel. 1990. február 7-én a szovjet kommunisták feladták az egypártrendszert, a nyugatnémet kormány a német egységről és az NDK-val tervezett valutaunióról tanácskozott. Magyarországon második helyre jött fel az SZDSZ a közvélemény-kutatásokban, Antall József Washingtonban tárgyalt, a BKV-t pedig átvilágították, mennyire működik gazdaságosan, és megvizsgálták, szüksége van-e a cégnek állami póttámogatásra.
Ugyan nem léptetné életbe a Bizottság által eddig tervezett kötelező energiahatékonysági szabályokat azonnal, de dinamikusan javítana a megújuló energiatermelés arányán, miközben csökkentené a gáz és az olaj importot és kiemelten foglalkozna az energiabiztonság kérdésével az energia-biztosi posztra jelölt német Günther Oettinger.
A német exportágazatok a tavalyi harmadik negyedévben komoly visszaesést szenvedtek el: július-szeptemberben 19 százalékkal csökkent a kivitel az előző év azonos időszakához képest - közölte a német szövetségi statisztikai hivatal.
Elzászban, egy kisvárosban kiállítás nyílt a karácsonyfák történetéről. A tárlat szinte csak Elzászra és Lotaringiára koncentrál, de azért más területeken is sokat hozzátettek ehhez a szokáshoz, amely viszonylag újkeletű Európában. A karácsonyfák ugyanis csak Goethe egyik művének megjelenése után terjedtek el kontinensünkön.
A szeptember elején az észak-afganisztáni Kunduz tartományban német kezdeményezésre végrehajtott és számos polgári áldozatot is követelő NATO-légicsapás Berlinben újabb hullámokat kavar. Az ellenzéki pártok vasárnap az új védelmi miniszter, Karl-Theodor zu Guttenberg azonnali lemondását követelték.
Megszökött a börtönből két elítélt csütörtökön késő este Németországban - közölte a rendőrség.
Nagyon kritikusan fogalmazott pénteken a francia sajtó az Európai Unió új tisztségviselőiről, a német sajtó szintén fanyalogva fogadta a kinevezéseket, míg a Le Soir című francia nyelvű brüsszeli lap az európai politika kompromisszumkereső jellegét emelte ki. Főleg a francia és német lapok kételyeiknek adtak hangot az általuk szürkének tartott személyek tényleges súlya és befolyása kapcsán.