Épül-szépül a Facebook új világa, és közben a biztonságot is javítják
Mark Zuckerberg Metája több új funkcióval is bővítette a legújabb Oculus-eszközt. Olyan is van köztük, amivel könnyebb észrevenni az előttünk állókat.
Mark Zuckerberg Metája több új funkcióval is bővítette a legújabb Oculus-eszközt. Olyan is van köztük, amivel könnyebb észrevenni az előttünk állókat.
Hétfőn késő délután globálisan elérhetetlenné váltak a Facebookhoz tartozó szolgáltatások: a közösségi oldal, annak két üzenetküldője és képmegosztója sem működik.
A Facebook két év után rántotta le a leplet az Oculu Quest 2-ről, ami minden tekintetben jobb termék lett az elődjénél.
Távozik a Facebooktól az Oculus egyik társalapítója, Nate Mitchell, de a döntésére nem adott konkrét magyarázatot.
Külső hardver, így számítógép csatlakoztatására sincs szükség, hogy használni lehessen a Facebook tulajdonában álló Oculus új VR-szemüvegét. A Quest az ígéretek szerint teljes szabadságot ad viselőjének, hogy semmi, de legfőképp kábelek ne akadályozzák a virtuális térben való kalandozást.
Shahriar Rabii a Google saját processzorainak fejlesztéséért felelős csapatot vezette, most a Facebooknál csinálja majd ugyanezt.
Az Oculus Gót több mint 300 üzletben kezdték el értékesíteni Európában, az Egyesült Királyságban és az Egyesült Államokban, így már boltból is megvehetjük magunknak.
Mark Zuckerberg fél éve mutatta be az Oculus Rift továbbfejlesztett változatát, az Oculus Gót, mostantól pedig már kapható is az eszköz.
Úgy tűnik, a Facebook szeretne függetlenedni a jelenlegi processzorgyártóktól, ezért a legnagyobb tech vállalatok után ők is saját processzor fejlesztésébe kezdhetnek.
Pénteken jelenik meg a Blade Runner 2049, vagyis a Szárnyas fejvadász című film folytatásának VR-játékos ízelítője, ami azért is érdekes, mert a mozikban csak októberben láthatjuk.
Már nem csak tévé előtt ülve vagy a mobil képernyőjén lapozgatva, de a virtuális valóságban is megnézhetjük, milyen idő várható. Az AccuWeather újítása elég jövőbe mutatónak tűnik, ha ezen az úton megyünk tovább, az igen látványos lehet.
A ZeniMax-ügyben meghozott ítélet szerint a Facebook által felvásárolt Oculus munkatársai ugyan nem loptak el üzleti titkokat korábbi munkahelyükről, de azért azt sem mondhatnánk, hogy betartotta a titoktartási szerződést.
Könnyen lehet, hogy rekordméretű kártérítésre kötelezik a Facebookot a virtuálisvalóság-szemüvege miatt. A kulcsfigura a Doom atyja lehet, akit azzal vádolnak, hogy korábbi munkaadójától egyszerűen átlopta a technológiát.
A Facebook és a tulajdonában lévő Oculus fejlesztői konferenciáján nemcsak új hardvert mutattak be, de végre arra is választ kaphattunk, miként képzeli el a Facebook a közösségi élmény beágyazását a virtuális valóságba.