szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A ZeniMax-ügyben meghozott ítélet szerint a Facebook által felvásárolt Oculus munkatársai ugyan nem loptak el üzleti titkokat korábbi munkahelyükről, de azért azt sem mondhatnánk, hogy betartotta a titoktartási szerződést.

A játékfejlesztéssel foglalkozó ZeniMax eredetileg 2+2 milliárd dolláros elégtételt követelt a virtuális valóság (VR) szemüveget fejlesztő Oculus ellen. Azt állították, hogy egyetlen termékük, az Oculus Rift a tőlük ellopott terveken alapszik, és annyi pénzt szerettek volna kapni kártérítésként, amennyit a Facebook kifizetett az Oculusért.

A per tárgya: a VR-szemüveg.
Oculus VR

A két éve indított per – mely során Mark Zuckerberget is meghallgatták – most ért véget, és az esküdtszék meglehetősen felemás ítéletet hozott. Az Engadget azt írja: a határozat szerint a fenti vád ugyan nem állja meg a helyét, a ZeniMaxtól átigazolt játékfejlesztő-legenda John Carmack nem lopott el üzleti titkokat. De az Oculus-alapító Palmer Luckey nem egészen tartotta be azt a titoktartási nyilatkozatot, amit még a ZeniMaxnál dolgozva aláírt. Ez utóbbi miatt a texasi bíróság kimondta, hogy a Facebooknak/Oculusnak 500 millió dollárt (ez kb. 143 milliárd forintnak felel meg) kell kifizetnie a ZeniMax részére. Tegyük hozzá: az éppen néhány órája érkezett profitjelzés alapján lesz miből.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!