Iványi Gábor az iskolaátadásokról: „Eddig bírtuk kihúzni”
A MET vezetője reméli, hogy a mostani államosítás nem indít el dominóhatást, és az egyház többi iskolájában kitartanak a tantestületek.
A MET vezetője reméli, hogy a mostani államosítás nem indít el dominóhatást, és az egyház többi iskolájában kitartanak a tantestületek.
A papírok fontosak lennének a munkakeresés és az álláskeresési járadék miatt is, de a tankerület az Államkincstárra mutogat, míg az utóbbi meg hallgatásba burkolózott.
Első ránézésre nem volt feltűnő a csalás.
A legutóbbi PISA-vizsgálaton szinte minden ország teljesítménye nagyot zuhant, ez alól nem kivétel az előző évtized legjobb eredményeit produkáló Finnország sem. A Finn Oktatáskutató Intézet kutatóját kérdeztük az okokról és a tanulságokról, valamint arról, hogy miben különbözik a finn közoktatási rendszer a magyartól. Fenyvesi Kristóf úgy véli, Magyarországon az iskolarendszert is úgy próbálják vezetni, mint egy pártot, így a diákok és a tanárok is a politika túszaivá váltak.
A tanárhiányon nem segít, hogy az idei tanévben több mint 2200 új pedagógus került be a rendszerbe.
A 2023-as év végével számolták fel az intézményt.
Navracsics Tibor úgy gondolja, az ügyben az Európai Parlament zsarolja a Bizottságot.
Lesújtó eredményt hozott a Budapesti Corvinus Egyetem éves, a hvg.hu-hoz eljutott anonim elégedettség-mérése. E szerint 5-ből 4 válaszadó szerint a vezetés etikátlanul járt el, amikor kirúgták Ádám Zoltán docenst, aki feltárta az egyetemi vizsgabotrányt. Az ügy a dolgozók többsége szerint súlyosan rombolja a Corvinus hírnevét, ezért pedig a vezetést teszik felelőssé.
Közben egyre többen írják alá a Karikó-Tóth Tibor mellett kiálló szülők petícióját.
A gimnazista szülei az előző felhasználó összes adatát megtalálták a gépen.
A szülők szerint a fenntartó „felháborító és méltatlan" módon járt el.
Az elmúlt tíz évben soha nem volt olyan alacsony a fő munkaviszony keretében foglalkoztatott pedagógusok száma, mint a mostani, 2023/2024-es tanévben – derült ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) friss oktatási adataiból, amit a Népszava szúrt ki.
Szerintük ez a 32 százalék emelés csak az elszegényedést enyhíti, a többi problémára nem megoldás.
A PSZ azt álltja, hogy a kormány a szemükbe hazudott.
A szakszervezeteket nem tájékoztatták, és a rendeletben sincs benne, de a minisztérium szerint a 24 ezer szakképzési oktató ugyanazt a béremelést kapja, mint a pedagógusok.
A szakszervezetek szerint nem kizárt, hogy kaphatnak ők is bizonyos mértékű emelést, de erről még semmilyen pontos információjuk nincs.
Átlagosan 32,2% az emelés január 1-től, a gyakornokok havi 528 800 forintot kapnak.
Semmilyen besorolású pedagógus sem kereshet bruttó 528 800 forint alatt.
Csökkenni kezdett a diplomások társadalmon belüli aránya Magyarországon, pedig egyre több új munkahelyekhez van szükség rá. Nemcsak az EU-ban maradunk le e téren, de a régióban is sereghajtók vagyunk, a keleti országrész pedig még rosszabbul áll. Ráadásul az első generációs diploma megszerzése harmadával nehezebb, mint a diplomás szülők gyerekeinek, és még ennél is rosszabb a kilátása azoknak nőknek, akik a család első diplomáját szeretnék megszerezni.